همایش کارکنان استان‌های غرب کشور بانک ایران زمین همزمان با ایام اربعین در این استان‌ها با حضور مدیرعامل، رئیس هیات مدیره، معاون عملیات بانکی، مدیرامور شعب استان‌های غرب کشور، مدیران روابط عمومی و حوزه مدیرعامل و کلیه کارکنان استان‌های غرب کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: در ابتدای این همایش تورج رستمی سلیمانی مدیر استان ضمن خیر مقدم به مدیران ارشد ستادی و کارکنان این مدیریت گزارش جامعی از عملکرد مدیریت استان‌های غرب کشور را اعلام کرد. وی همچنین از آمادگی این مدیریت در استان‌های غرب کشور در خصوص ارائه خدمات بانکی به زوار اربعین خبر داد.

    بزرگترین شرکت حوزه آی تی کشور متعلق به گروه مالی ایران زمین است

عبدالمجید پورسعید، مدیر عامل بانک ایران‌زمین ضمن قدردانی از همه کارکنان غرب کشور که با وجود شرایط بسیار سخت توانستند در سطح کشور عملکرد نسبتا مناسبی در توانمندسازی بانک در جهت رونق تولید استان داشته باشند، بیان کرد: آمار‌های ارائه شده قابل تقدیر است و بر کسی پوشیده نیست که تحقق اهداف در این منطقه ‌-باتوجه به شرایط اقتصادی منطقه‌- بسیار سخت تر از سایر مناطق کشور است اما همچنان با توجه به برنامه تعیین شده برای دیجیتالی شدن بانک تلاش‌های بیشتری را از سوی کارکنان باید داشته باشیم تا به اهداف تعیین شده برسیم. وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های رو به رشد گروه مالی ایران زمین که در حال حاضر متشکل از 36 شرکت بزرگ است، بیان داشت: در این گروه شرکت‌هایی در حوزه‌های مختلف در حال فعالیت هستند که اهم آن‌ها می‌توان شرکت لیزینگ، بیمه، و به خصوص شرکت هولدینگ آی سی تی اشاره کرد که هرکدام می توانند برای گروه مالی ارزش آفرینی کنند . مدیرعامل بانک ایران زمین با بیان این مطلب گفت: درحوزه آی سی تی با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام شده، در آینده ای بسیار نزدیک یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه آی‌تی کشور متعلق به این گروه مالی خواهد بود. وی در ادامه با اشاره به روند رو به رشد بانک ایران زمین در شاخص‌های نظام بانکی بیان کرد: شرایط بانک ایران زمین در حال حاضر وضعیت بسیار مطلوب تری از گذشته خود دارد که حاصل تلاش بدون وقفه همه شما همکاران عزیز در اقصی نقاط کشور است. پورسعید بیان کرد: رویکرد بانک ایران زمین بانک دیجیتال خواهد بود و باتمام قدرت در این مسیر درحال پیشرفت هستیم. پورسعید در پایان در خصوص افزایش سرمایه بانک بر اساس استاندارد‌های تعریف شده بانک مرکزی اعلام کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تا پایان سال 1398 سرمایه بانک ایران زمین تا 150 درصد افزایش خواهد یافت البته بعد از این مرحله در سال آینده افزایش چندین برابری را هم در بحث سرمایه بانک خواهیم داشت.

از توسعه و رونق تولید حمایت خواهیم کرد

در ادامه این همایش سیدحسن سلطانی فیروز رئیس هیات مدیره بانک ایران زمین ضمن قدردانی از برگزاری مناسب همایش با اشاره به شرایط اقلیمی منطقه و دشواری جذب منابع در استان‌های غرب کشور اظهار داشت: این منطقه با وجود شرایط جنگی در گذشته و هزینه‌های انجام گرفته در خصوص بازسازی و نیز شرایط دشواری که پس از زلزله به منطقه تحمیل شد توانست با همت مردمان خوب و پرتلاش خود و حمایت بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد. وی بیان داشت: بانک ایران زمین تلاش می کند تا با برنامه ریزی و جهت دهی مناسب تسهیلات از توسعه و رونق تولید در این استان‌ها حمایت کند و با توجه به گزارش‌های ارائه شده از سوی مدیریت استان‌های غرب کشور این جهت گیری مناسب را می توان در اقدامات انجام شده مشاهد کرد.

رونق تولید و شکوفایی اقتصاد یکی از اهداف بانک است

هادی قدیمی، معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین نیز در این همایش با اشاره به اقدامات انجام گرفته و عملکرد مناسب کارکنان غرب کشور در راستای تحقق اهداف تعیین شده، اظهار داشت: باید به این نکته اذعان داشت بحث ورود بانک ایران زمین با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور و نیاز به حمایت از صنایع تولیدی بسیارحائز اهمیت است، چرا که رونق تولید و شکوفایی اقتصاد یکی از اهداف تعیین شده بانک در جهت حمایت از برنامه‌های بلند مدت تعیین شده از سوی دولت است. وی در ادامه افزود: از مهمترین اقداماتی که اخیرا با مشارکت بانک ایران زمین در کشور انجام شده است ساخت پروژه‌های بزرگی همچون تولید ترانسفور ماتورهای قدرت و توزیع، تولید انواع سیمان در تیپ‌های 2 و 5، تولید داروهای خاص سرطانی، تولید تراکتور تولید کنسانتره میوه و صد‌ها اقدامات مشابه دیگر در کشور بوده که اکنون به بهره برداری رسیده است. قدیمی با اشاره به سیاست‌های جدید اتخاذ شده در هیات مدیره و هیات عامل بانک ایران زمین در خصوص افزایش توانمندی بانک در مشارکت در رونق تولید استان‌های کشور اظهار داشت: اهمیت تجهیز منابع زمانی مشخص می شود که از محل منابع جذب شده میتوان اقدامات بسیار موثری در شکوفایی اقتصاد کشور و رونق تولید انجام داد به طور مثال با تخصیص هوشمندانه منابع مانند تسهیلات، صدور تعهدات، ضمانت نامه و ال سی و....که به فعالیت‌های درآمدی و کارمزدی بانک ضمن رونق و بهبود تراز بانک می توان چرخ‌های اقتصادی منطقه را نیز به حرکت درآورد. حسینی کنارویی مدیر امور شعب استان‌های بانک ایران زمین نیز با ارائه ارزیابی عملکرد مدیریت منطقه در زمینه‌های مختلف و مقایسه با سایر بانک‌ها گفت: آمار‌ها نشان می دهد که مدیریت منطقه نسبت به تحقق اهداف اقدام کرده و در برخی موارد نیز حتی فراتر از هدف نیز پیش رفته است که امیدواریم با روحیه بسیار خوب و شادابی که از کارکنان منطقه مشاهده کردیم این روند باشتاب بیشتری پیش برود.