سی و یکمین دوره مسابقات قرآن و معارف شرکت فولادمبارکه با حضور بیش از ۵۲۰۰ نفر از خانواده بزرگ فولاد در محل اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم برگزار شد.

رئیس امور فرهنگی و مسئول برگزارکننده سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم فولادمبارکه گفت: همایش بزرگ و کم نظیر مسابقات قرآنی در فولادمبارکه با تنوع رشته‌ها و رده‌های سنی به صورت سالانه و باشکوه برگزار شد.

فروغی مسئول برگزارکننده مسابقات در خصوص ماهیت برگزاری این دوره اظهار کرد: سی و یکمین دوره مسابقات قرآن و معارف شرکت فولادمبارکه اصفهان در مرکز اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم بر گزاری شد. وی افزود: این مسابقات در دومرحله برگزار شد که در محله اول 6 هزار 542 نفر از پرسنل و خانواده‌‎ها و پیمانکاران داخلی شرکت فولاد باهم به رقابت پرداختند که این مسابقات در تیرماه به صورت اینترنتی و صوتی برگزار شد. 

مسول برگزاری مسابقات قرآنی تصریح کرد: از بین شرکت کنندگان 5 هزار 285 به مرحله نهایی رسیده که در این محل باهم به رقابت پرداختند.  وی ادامه داد: این مسابقات در سه رده سنی نوجوان، جوان و بزرگسالان در رشته‌های حفظ، ترتیل، قرائت، اذان و معارف برگزار شد. 

فروغی تاکید کرد: گروه حفط، شامل جز اول، سه جز اول، 10 جز اول و حفط جز 30 هست و اینکه رشته‌های حفظ به صورت ارسال فایل صوتی بوده که در آن 506 نفر به مرحله نهایی یا دوم راه یافتند.

وی ادامه داد: منبع کتب رشته‌های معارف برای نوجوانان کتاب داستان پیامبران و برای جوانان کتاب کوله پشتی زنگی که برداشتی از 80 حدیث نبوی هست. 

این مسول گفت: منبع مسابقات معارف در چهار سطح بوده، که شامل «کتاب سیره اخلاقی رفتاری پیامبر»، «چگونه یک نماز خوب بخوانیم» و «فائق مهربانی شامل بایدهای زندگی مشترک» بود و سطح چهار هم تفسیر نمونه جلد یک است، همچنین تعداد نفرات شرکت کننده در این قسمت 2 هزار599 نفر از برادران و 2 هزار686 نفراز خواهران است. وی با اشاره به اینکه جمع کل داوطلبان آزمون کتبی 4 هزار 779 نفر در دوره معارف و دو رشته کتبی و شفاهی برگزار شد، تصریح کرد: در دوره  شفاهی 506 نفر شرکت کننده داشتیم.

فروغی افزود: در کنار برگزاری این مسابقات فرهنگی قرآنی شرکت فولاد، برای خانواده‌های شرکت کنندگان برنامه‌های جنبی اجرا اجرا شد که این برنامه‌ها شامل: گروه مهد کودک و جنگ قرآنی برای کودکان و بزرگسالان، غرفه فرهنگی برای امور فرهنگی، مشاوره پزشکی و ایستگاه سلامتی، میز مشاوره مذهبی و پاسخگویی به سولات دینی و اپلیکیشن فرهنگی خانوادگی، برپایی غرفه فروش خیریه و پذیرایی بود.

همچنین ایرج ترابی، مدیرروابط عمومی فولادمبارکه در بازدید از برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم خانواده فولادمبارکه، برگزاری این مسابقات را راه مناسبی برای آشنایی و نزدیکی به قرآن و سبب ارتقا، رشد و کمال انسان دانست.

در ادامه حجت السلام نبوی مسئول دفتر هماهنگی  تبلیغات اسلامی فولادمبارکه در بازدید از روند برگزاری مسابقات از حضور پرشور خانواده بزرگ فولادمبارکه در این فعالیت فرهنگی قدردانی کرد.

وی گفت: هدفمان از برگزاری چنین  مراسم‌هایی، نهادینه کردن نور و برکت قرآن به عنوان کتاب زندگی در خانواده‌ها است.