دیروز ناظران شاهد بی‌حسی بازار دلار به خبر آزادی زندانیان و پول‌های بلوکه شده بودند.

به گزارش اقتصاد نیوز، برخی معامله‌گران می‌گویند اخبار تبادل زندانیان و آزادی پول‌های بلوکه شده، از قبل در بازار پیش‌خور شده و برای همین قیمت دلار جان کاهش نداشت. از نظر آن‌ها ریزش قیمت دلار نیاز به سوخت جدید دارد و اگر در آینده این توافقات ایران و آمریکا ادامه‌دار باشد قیمت دلار شروع به کاهش بیشتر خواهد کرد.

در بازار دیروز، سه‌شنبه ۲۸ شهریورماه،  قیمت دلار در تهران در مقایسه با دوشنبه نوسان محدودی را ثبت کرد. اسکناس آمریکایی دیروز با ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان روانه بازار شد و تا در نیمه ظهر در محدوده ۴۹ هزارو ۳۷۰ تومان به فروش رسید. البته دلار فردایی در زمان‌نگارش این گزارش حدود ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.

در هرات هم نرخ دلار در شروع معاملات نقدی دیورز ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومان بود که تا نیمه ظهر در همین محدوده باقی ماند. این قیمت در مقایسه با روز دوشنبه رنج بود.

همچنین دیروز علاوه بر هرات، بازار درهم نیز بی‌رمق بود. نرخ حواله درهم روز سه‌شنبه نسبت به دوشنبه ثابت ماند و در حدود ۱۳ هزار و ۶۱۰ تومان به فروش رسید.

معامله‌گران تکنیکال معتقدند حمایت مهم دلار هرات ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان است که اگر از دست برود فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد و امکان ورود دلار به کانال ۴۸ هزار تومان وجود دارد. اما اگر در روز‌های آینده قیمت دلار بالای این مرز حمایت بماند می‌توان گفت قیمت دلار در این نواحی چارت‌سازی کرده و از آن حمایت محکمی ساخته است. در صورت چنین اتفاقی قیمت دلار می‌تواند کم‌کم به رشد خود ادامه دهد.

فارغ از بازار دلار، قیمت طلا هم دیروز نوسان محدودی را ثبت کرد و در حول‌وحوش و ۲ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت سکه امامی هم به مسیر کاهشی روز دوشنبه ادامه داد و با افت تقریباً ۱۰۰ هزارتومانی بر روی مرز مقاومتی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت.