خانه موسیقی ایران درباره آخرین وضعیت هنرمندان موسیقی بازداشت شده در چند هفته گذشته، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 به گزارش ایسنا، در متن این اطلاعیه با اشاره به همراهی خانه موسیقی، خانه تئاتر و خانه سینما درباره ایجاد شرایط آزادی هنرمندان بازداشت شده، توضیح داده شده است: «از اواسط مهر ماه، با توجه به وقایع اخیر و خبر بازداشت تعدادی از هنرمندان و بر اساس وظیفه اصلی هر نهاد صنفی در جهت حمایت کامل از اعضای خود اعضای هیأت مدیره خانه موسیقی ایران، خانه تئاتر و خانه سینما گرد هم آمدند و با تشکیل کمیته‌ای تصمیم بر آن شد با مشورت گرفتن و همراهی تعدادی از وکلای طراز اول هرچه سریعتر زمینه آزادی هنرمندان موسیقی، تئاتر، سینما و... را فراهم کنند.»

این نهاد اعلام کرده که در قدم اول، اسامی افراد را با پیگیری‌های هر صنف جمع‌آوری کرده که در قدم بعدی، رایزنی‌ها و اقداماتی برای آزادی هنرمندان شروع شده که ادامه دارد.

 همچنین در این اطلاعیه گفته شده: «بخشی از هنرمندان بازداشت شده با خانواده‌های خود در این مدت تماس داشته و طبیعتا ما از شرح حال آنها مطلع‌تریم اما متاسفانه تعدادی از هنرمندان فرصتی برای اطلاع به نزدیکان خود نداشته‌اند و پیگیر شناسایی و آزادی هرچه سریع‌تر این افراد هستیم. از جمله این افراد محمود میرزایی، آهنگساز و رهبر ارکستر است که خانه موسیقی ایران از مدتی قبل پیگیر آزادی این هنرمند است.»

 خانه موسیقی ایران همچنین درخواست کرده‌ که اگر کسی از بازداشت شدن هنرمندی اطلاع دارد، این نهاد را در جریان بگذارد تا پیگیری لازم برای آزادی آنها صورت گیرد.

 در پایان این اطلاعیه نیز آمده است: «وظیفه مهم و همیشگی خانه موسیقی، حمایت همه‌جانبه از هنرمندان عرصه موسیقی و دور بودن از حواشی‌های بی‌اساس و بی‌منطق است که متاسفانه این روزها و در پیرامون همه ما بسیار دیده می‌شود».