ماجرای «قرص» مصرف کیک را ۳۰ درصد کاهش داد

رییس انجمن شیرینی و شکلات با بیان اینکه پروژه قرار دادن قرص میان کیک اثرات منفی روی صنایع داشته است، گفت: این پدیده مصرف کیک در کشور را ۱۰ تا ۳۰ کاهش داده است. جمشید مغازه‌ای، در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص آخرین وضعیت پدیده پیدا شدن قرص در کیک اظهار کرد: این موضوع مسئله‎‌ای امنیتی است و ارتباطی به بخش تولید و توزیع این محصولات ندارد. ما این موضوع را به نیروهای امنیتی سپردیم تا مشخص شود چه جریابی، اشخاصی یا باندی به دنبال تخریب صنعت غذا و شیرینی و شکلات کشور بودند. او افزود: این واهمه وجود داشت که این دست اقدامات به صنایع غذایی دیگر نیز نفوذ پیدا کند و صنایع غذایی کشور را فلج کند اما در حال حاضر گزارش جدیدی نداریم و موضوع فروکش کرده‌است و تنها در شبکه‌های اجتماعی به صورت شوخی به آن پرداخته می‌شود. رییس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ادامه داد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده هنوز عوامل اصلی این رویداد شناساسی نشده‌اند.

    

راه‌اندازی نخستین اتاق پدر و کودک در گرمخانه‌های مردان

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از راه‌اندازی اتاق پدر و کودک در گرمخانه‌های مردان برای نخستین بار خبر داد. به گزارش خبرگزاری ایلنا، تهران در سطح مناطق ۲۲ گانه دارای ۱۶ گرمخانه مردان با ظرفیت۲۰۰۰ تخت و ۳ گرمخانه بانوان در مناطق ۲۲، ۸ و ۱۲ با ظرفیت ۳۳۰ تخت است، اما این گرمخانه‌ها برای نگهداری زنان و مردان بی‌سرپناه و نه کودکان راه‌اندازی شده‌اند. اگرچه در گرمخانه زنان واقع در منطقه ۲۲ و منطقه ۸ شرایط نگهداری کودکان نیز با راه‌اندازی اتاق کودک فراهم شده‌است، اما تهران تنها شاهد حضور زنان بی‌سرپناهی نیست که کودکی به همراه دارند و مردان نیز ممکن است در چنین شرایطی قرار گیرند و با حضور یک فرزند از سرپناهی برای زندگی محروم باشند. سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: در همین رابطه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران امکان تاسیس اتاق پدر و کودک را در گرمخانه مردان فراهم کرده است. او درباره گرمخانه‌ای که قرار است اتاق پدر و کودک در آن راه‌اندازی شود، گفت: اطلاعات و جزئیات اتاق پدر و کودک در یک فرصت مناسب منتشر خواهد شد و امیدواریم اصلا شاهد حضور  بی‌خانمان‌ها در سطح شهر نباشیم و همه بتوانند در یک سرپناه امن زندگی کنند.

    

سرانه‌ حمل و نقل عمومی تهرانی‌ها از بودجه 99 صفر است 

رییس شورای شهر تهران با انتقاد از بی‌مهری دولت به حمل و نقل عمومی در بودجه سال ٩٩ به‌رغم مشکلات آلودگی هوا و ترافیک و .... پایتخت گفت: سرانه محیط زیست و سهم حمل ونقل عمومی در بودجه سال آینده در حد صفر است. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر  تهران با بیان اینکه در ایامی بسر می‌بریم که مجلس شورای اسلامی، در حال بررسی لایحه بودجه سال آینده است و لازم دیدم نسبت به تضییع حق شهروندان تهرانی در این لایحه تذکر دهم، گفت: سهم حمل ونقل عمومی در بودجه سال آینده بسیار ناچیز و در حد صفر است، این بودجه قریب به ۲۰۰۰ میلیارد تومانی که بیش از یک‌چهارم آن بودجه عمومی دولت است، حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان را برای یارانه نقدی در نظر گرفته است اما از این مبلغ یک ریال به حمل ونقل عمومی تخصیص داده نشده است. هاشمی افزود: مجموعا سهم عمران شهری و مسکن در بودجه برای هر ایرانی فقط ۲۰۰۰ تومان است که به معنای این است دولت وظیفه ای برای خود در این حوزه قائل نیست.