امان‌الله حسین‌پور نماینده اسفراین در مجلس با بیان اینکه وضعیت دارو در کشور بسیار نامناسب است، گفت: برخی داروهای تولید داخل ۶۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است؛ وزیر بهداشت قبل از اینکه مجلس او را استیضاح کند، استعفا دهد. به گزارش ایسنا، امان‌الله حسین‌پور در جلسه علنی نوبت صبح دیروز (یکشنبه) در تذکری به وزیر بهداشت گفت: وضعیت دارو در کشور بسیار نامناسب است؛ چرا این وضعیت پیش‌بینی نشد؟ حال بیماران و سلامت مردم شوخی‌بردار نیست. متاسفانه آقای وزیر توان ساماندهی ندارد. پس قبل از اینکه مجلس شما را استیضاح کند، استعفا دهید.

وی همچنین بیان کرد: درمان کشور، وضعیت نامناسبی دارد. طرح دارویاری را اجرا کردیم تا وضعیت بهتر شود اما با ناکارآمی و نبود نظارت بهتر نشد.

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به وزیر آموزش و پرورش گفت: شما توان پرداخت حقوق فرهنگیان را ندارید، رتبه‌بندی و تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی اجرایی نشد و پاداش پایان خدمت فرهنگیان را هم پرداخت نکردید. حسین پور وضعیت دامداران را بسیار نامناسب دانست و گفت: اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند سال آینده قیمت گوشت بالای ۳۰۰ هزار تومان می‌شود پس تمهیدات لازم اندیشیده شود. این را هم بدانید که صادرات، دامدار کارت و خرید تضمینی به کار نیامد؛ به این وضعیت رسیدگی کنید. وی در پایان در تذکری به وزیر ورزش و جوانان گفت: شما انسان بدقولی هستید و همه فدراسیون‌ها از شما ناراحتند؛ شما قول دادید که ورزش‌های بومی و محلی مورد توجه قرار گیرد، اما این اتفاق نیفتاد.