عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی با اشاره به میزان آرای ریخته شده به صندوق در انتخابات ۱۴۰۰ به نام محمود احمدی‌نژاد، گفت: حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار رأی با نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات اخیر به صندوق ریخته شد که البته با توجه به‌ نبود ایشان به عنوان کاندیدا، به عنوان آرای باطله منظور شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، حمیدرضا ترقی افزود: رئیس‌جمهور اسبق بعد از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ توسط شورای نگهبان گفت که نه در این انتخابات فردی را تایید و نه در آن شرکت می‌کند. فارغ از سوابق سیاسی و مواضع او کمتر از دو دهه پیش از این موضع‌گیری، تحریم انتخابات توسط عضو تشخیص مصلحت نظام از بازی‌های نغز سیاست در ایران است.

وی تاکید کرد: وجود این نوع عناصر با این نوع موضع‌گیری‌ها در کشور، به خصوص حضور آن‌ها در مجموعه‌ای همچون مجمع تشخیص مصلحت نظام، نشان‌دهنده استحکام نظام است. این که کسانی با این نوع مواضع در درون نظام هستند و نمی‌توانند تزلزلی برای نظام ایجاد کرده و آن را به چالش بکشند، اقتدار و استحکام نظام را می‌رساند چرا که این افراد هضم در نظام هستند.

ترقی با بیان این که نظام این افراد را در درون خود بدون هیچ مشکلی تحمل و هضم می‌کند، گفت: طبیعی است که وقتی نظام افرادی شبیه ایشان را تحمل کرده است، تحمل ایشان نیز برایش سخت نیست.

این عضو شورای موتلفه همچنین گفت: این میزان آرا نشان داد که در کل کشور طرفداران ایشان چه تعداد هستند و علی‌رغم این همه سر و صدا و داد و فریاد ایشان، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در یک جمعیت بالغ بر ۸۰ میلیون نفری طرفدار ایشان هستند که البته حتی در این حالت هم از آرای آقای همتی بیشتر بود. از سه میلیون و ۷۰۰ هزار آرای باطله در انتخابات اخیر، دو میلیون و هفتصد هزار رأی به ایشان داده شده که نشان از پایگاه مردمی کل طرفداران ایشان است و البته این میزان رأی نیز عموما به خاطر عملکرد دولت نخست احمدی‌نژاد است نه اینکه دنباله‌رو مواضع فعلی ایشان باشند.

ترقی خاطرنشان کرد: این وزن برای خود ایشان نیز تعیین‌کننده است تا بداند با این میزان طرفدار نباید ادعاهای زیادی داشته باشد.

مشاور وزیر کشور تکذیب کرد

در واکنش به این اظهارات ترقی، روح‌الله جمعه‌ای، مشاور وزیر کشور در توئیتی نوشت: «‌شایعات مربوط به تفکیک اسامی آرای باطله کاملا کذب بوده و آرای باطله شامل آرای سفید و با نام‌های متفرقه می‌باشد که حجم آرای سفید بیش از دو برابر آرای با نام بوده است.» وی اضافه کرد: «تنها مرجع اعلام جزئیات انتخابات ‎وزارت کشور است.»

پس از این تکذیب، حمیدرضا ترقی در گفت‌وگوی دیگری ادعای خود را تکرار کرد و گفت که مرجع مطلعی در وزارت کشور به او گفته که حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رأی با نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات اخیر به صندوق ریخته شده است.