رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ما در بودجه، فروش روزانه نفت را ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه قرار داده و برایش ۱۹۰ هزار میلیارد تومان گذاشته بودیم اما مجلس این رقم را به یک میلیون و پانصد هزار بشکه رساند و ۲۳۰ هزار میلیارد تومان برایش قرار داد؛ آن هم درحالی که نمایندگان می‌گویند بودجه باید وابستگی‌اش از نفت کم شود اما خودشان زیادش کردند!

محمود واعظی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره اظهارات نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه قیمت ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی برای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ توسط دولت ارائه شده و مجلس چنین پیشنهادی نداشته در حالی که بارها رئیس جمهور اعلام کرده مخالف این قیمت‌گذاری است، گفت: روشن است که ما در دولت به دنبال آن هستیم که قیمت ارز به تعادل بازگردد. در بودجه هم قیمت ارز را حدود ۱۲ هزار تومان عنوان کردیم و قصدمان هم این است که قیمت به این سمت و سو برود که روندی ثابت داشته باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه هم ما اسمی از ارز نبردیم و همه چیز را ریالی عنوان کردیم، مجلس اما یک میلیون از فروش نفت کم می‌کند و برآورد ۲۳۰ هزار میلیارد تومانی برای آن قرار می‌دهد؛ مشخص است این اعداد و ارقام را دست هر کسی برای حساب و کتاب بدهید از آن ۱۷ هزار تومان در می‌آورد که  ما با این مخالف هستیم.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه نمایندگان می‌گویند ارز ۴ هزار و ۲۰۰ فسادآور است و باید حذف شود، پاسخ دولت چیست، گفت: قبل از ارسال لایحه بودجه به مجلس با نمایندگان درباره ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بحث کردیم و گفتیم آن هنگامی  که این تصمیم را گرفتیم زمان بسیار سختی بود؛ در جنگ اقتصادی قرار داشتیم و ما برای وارد کردن کالاهای مورد نیاز مردم به مشکل برخورده بودیم .