رئیس‌جمهور گفت: متأسفانه یکسری از افراد پیدا می‌شوند که قصد دلسرد کردن مردم را دارند و به مردم می‌گویند که دولت طرحی دارد که این طرح ممکن است در آینده موجب زحمت برای دولت بعدی شود که این یک حرف کاملاً دروغ و بی‌اساس است.

به گزارش ایلنا، «حسن روحانی» در جلسه دیروز هیأت دولت گفت: کشور را در سخت‌ترین شرایط اداره می‌کنیم؛ شرایط ما شرایط عادی و معمولی نیست و شرایط سختی است به طوریکه دشمنان ما فکر می‌کردند کمتر از چند ماه قدرت تاب‌آوری نخواهیم داشت. امروز دو سال و نیم است که دولت و ملت در کنار هم در برابر تهدید و فشار اقتصادی تروریستی علیه ملت ایران پابرجا ایستاده‌اند و مسیر و راه خودشان را ادامه می‌دهند.

وی افزود: مشکلاتی هم وجود دارد، البته میدان جنگ مشکلاتی هم دارد، زخمی شدن و شهادت هم وجود دارد؛ میدان جنگ است با ویژگی‌های خاص خودش.

روحانی افزود: اگر آمار رشد اقتصادی دولت با نفت را در سال ۹۳ تا ۹۶ با یکدیگر مقایسه کنیم متوسط رشد ۵ درصدی و همچنین رشد ۱۴ درصد را در یکی از سال‌ها نیز داشتیم، اما وقتی رشد اقتصادی با نفت را با رشد اقتصادی بدون نفت مخلوط کنیم منفی می‌شود و در نتیجه روزنامه‌ای یا نشریه‌ای می‌گوید دولت رشد اقتصادی نداشته است.

روحانی ادامه داد: دولت کشور را با رشد منفی ۷ درصد تحویل گرفته و کشور را در شرایط تحریمی با رشد ۵ درصد اداره کرده است و در یکی از سال‌ها نیز با رشد ۱۴ درصدی روبه‌رو بوده‌ایم. حتی رشد اقتصادی ما در سال ۹۸، ۱.۱ بوده است. بنابراین باید توجه داشته باشیم که در زمین دشمن بازی نکنیم، دشمن می‌خواهد به مردم القا کند که از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به پیروزی و موفقیت رسیده است.

روحانی در ادامه اظهار کرد: ما در عمل می‌خواهیم اثبات کنیم که دشمن دچار شکست شده است، بنابراین در بخش اقتصادی دولت همه توان خود را به کار گرفته که نقدینگی را کنترل کند و با تحریم نفتی شدیداً مقابله کند و نفت را با چارچوب فروش برساند؛ دولت قصد ایجاد تعادل در بخش بودجه‌ای بین منابع و مخارج را دارد؛ همچنین ایجاد سرمایه مطمئن برای مردمی که آینده‌نگر هستند، از دیگر اهداف و طرح‌های دولت است.

وی افزود: این مجموعه طرحی است که دولت و ستاد اقتصادی دولت در ضمن هفته‌های گذشته به تصویب رساند و در جلسه سران قوا مطرح کرد و بحث کرد و کلیات آن را به تصویب رساند و پس از مراحل نهایی این مصوبه دولت آیین‌نامه‌های اجرایی نوشته خواهد شد.

روحانی بیان کرد: متأسفانه یکسری از افراد پیدا می‌شوند که قصد دلسرد کردن مردم را دارند و به مردم می‌گویند که دولت طرحی دارد که این طرح ممکن است در آینده موجب زحمت برای دولت بعدی شود که این یک حرف کاملاً دروغ و بی‌اساس است.

وی ادامه داد: ما امروز که این همه طرح پتروشیمی افتتاح می‌کنیم؛ کسی می‌گوید که دولت در حال فعالیت به نفع دولت بعدی است؟ این حرف کودکانه و بچه‌گانه‌ای است؛ این دولت و آن دولت یعنی چه ؟ ما همه خادم مردم هستیم، این دولت منتخب مردم است و دولت بعدی نیز منتخب مردم است، ما باید در این شرایط سخت کشور را اداره کنیم. رئیس‌جمهور اضافه کرد: آن کسی که به طرح دولت ایراد می‌گیرد لطفاً بگوید راه حل چیست؛ با فحاشی و ردیف کردن جملات درشت که مشکل کشور حل نمی‌شود.

وی اظهار کرد: ما به مردم عزیز قول داده‌ایم که در شرایط تحریم تسلیم نمی‌شویم و به این قول عمل کردیم؛ ما حقوق کارمند، کارگر و بازنشستگان را سر موقع پرداخت کردیم این دولت با برنامه‌ریزی اجازه نداده این حقوق‌ها یک روز تاخیر داشته باشد.

روحانی افزود: ما همه یک ملت هستیم و در برابر یک دشمن ایستاده‌ایم و در حال مقاومت هستیم؛ این حرف‌ها به چه معناست؟ دولت بعدی نیز از آن این ملت است. همین هفته ۲۳ هزار هکتار زمین کشاورزی آماده شده با برنامه‌ریزی مدرن آبیاری را افتتاح می‌کنیم؛ اگر ما ۲۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی آماده کرده‌ایم و حدود ۳۷ کیلومتر تونل برای این طرح حفر شده است، یک سرمایه‌گذاری عظیمی در مناطق مرزی و غربی صورت گرفته است؛ ۸ میلیارد دلار برای آب در منطقه مرزی با اذن مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

روحانی گفت: دشمن علیه ایران ناموفق خواهد بود و بدانید که ایران در آنچه که انجام می‌دهد طبق قانون و بر اساس مصالح خود و منطقه پیروز خواهد بود.

وی با اشاره به حادثه انفجار لبنان، خاطرنشان کرد: مردم لبنان دچار خسارت عظیم و بزرگی شده‌اند. مردم عزیز لبنان در آنجا کشته و مجروح شده و کابینه آن دچار مشکل شده است. معتقدیم الان وقت سوءاستفاده از حادثه لبنان نیست؛ امروز وقت کمک به مردم لبنان است و همه باید به آنها یاری برسانند.

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کمک خودش را از ساعت اول آغاز کرد دو فروند هواپیمای ۷۴۷ فرستاد همین روزهای اخیر دوباره دو فروند هواپیما خواهد فرستاد، دارو تجهیزات و مواد مورد نیاز آنها را فرستاده‌ایم، گفت: همچنین تلفنی به رئیس‌جمهور لبنان قول دادم که اگر چیزی مورد نیاز آنها است بگویند تا به آنها کمک کنیم. حتی در بازسازی لبنان می‌توانیم به‌ آنها کمک کنیم.از سایر کشورها می‌خواهیم که به لبنان کمک کنند، لبنان احتیاج به آرامش دارد و مطمئن هستیم مردم عزیز و قوی لبنان که در حوادث مختلف سربلند بوده‌اند، در این حادثه هم موفق خواهند بود و از روزهای سخت عبور خواهند کرد.