یک نماینده سابق مجلس، گفت: من فکر نمی‌کنم امثال احمدی‌نژاد را تایید کرده و به او اجازه دهند به عرصه سیاست بازگردد، به همین دلیل توصیه می‌کنم او هم به خودش زحمت ندهد و این همه خود را تغییر ندهد؛ او عملا نیازی به رأی ندارد، پس نیاز ندارد که بخواهد طرفداران معین، داریوش و شجریان را جذب کند، لذا این بازی‌ها دور از شأن فردی است یک زمانی رئیس‌جمهور این مملکت بوده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفتگو با ایلنا، در خصوص رفتارها و موضع‌گیری‌های اخیر محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور پیشین ایران افزود: احمدی‌نژاد یک هنرمند واقعی در تغییر وضعیت است، من فکر می‌کنم که او ذائقه اجتماعی را به خوبی می‌سنجد. افرادی که رفتارهای پوپولیستی دارند، کسانی هستند که می‌توانند به خوبی ذائقه اجتماعی را شناسایی کنند و متناسب با آن تغییر وضعیت دهند. اما احمدی‌نژاد باید این را در نظر بگیرد که هرکاری انجام دهد، هیچ‌کدام از دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب او را در آغوش نخواهند گرفت.

جعفرزاده در ادامه اظهار داشت: بزرگترین هنر او همین است که می‌تواند متناسب با زبان مردم با آن‌ها صحبت کند. اما من فکر نمی‌کنم به او اجازه بازگشت به عرصه سیاست داده شود چرا که به او اطمینان ندارند.

نماینده سابق مجلس در پاسخ به سوالی درباره احتمال بازگشت اصولگرایان به احمدی‌نژاد با توجه به خالی بودن دست آن‌ها از یک نیروی رأی‌آور در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: این فرضیه زمانی درست است که بخواهند فضا رقابتی باشد، به نظرم برخی دیگر انگیزه‌ای برای انتخابات رقابتی و مشارکت بالای مردم ندارند. به عبارتی دیگر مشارکت مردم برای برخی از مسئولان اهمیت چندانی ندارد و تنها رسیدن به هدف مهم است، در نتیجه در خصوص کاندیداهایی که مورد پسند نیستند، ریسک نمی‌‌شود. یک جمعی از کاندیداها را به انتخابات راه می‌دهند و دیگر میزان مشارکت اهمیت ندارد، حالا مشارکت می‌خواهد در حد فرانسه باشد یا تانزانیا تفاوتی ندارد یعنی دیگر به دنبال مشارکت‌های ۷۰-۸۰ درصدی در انتخابات نیستند.

وی ادامه داد: از این به بعد هر کسی که به صورت  ۱۰۰درصدی قابل اطمینان باشد را تایید می‌کنند و تلاش می‌شود یک انتخابات آرام و ساکت برگزار شود.

وی در خصوص کاندیداتوری احتمالی ضرغامی در انتخابات آتی و اینکه برخی از او به دلیل مواضع فرهنگی و هنری‌اش به عنوان «احمدی‌نژاد قابل تایید» یاد می‌کنند، گفت: این اتخاذ مواضع اشکالی ندارد و بالاخره تاکتیک‌های انتخاباتی است اما باید ببینیم جامعه کدام یک را می‌پسندد و انتخاب می‌کند. اما جامعه ما در حال حاضر چنین دغدغه‌هایی ندارد و این نشان می‌دهد این افراد مشاوران خوبی ندارند، این ادا و اطوارها متعلق به گذشته بود که اوضاع اقتصادی جامعه یک مقداری خوب بود و مردم به سمت فرهنگ، هنر و روشنفکری گرایش داشتند اما اکنون شرایط به گونه‌ای است که هرکسی به سادگی توانایی رأی آوردن ندارد؛ چراکه مردم اصلا حوصله ندارند.

او افزود: اکنون مشکل اصلی مردم اقتصاد است اما هیچ‌کدام از این افراد جرأت صحبت کردن در مورد مباحث اقتصادی را ندارند