یوسفیان:

زندگی در تهران با حقوق زیر ۳میلیون تومان ممکن نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: باید برای حقوق‌بگیران پایین فکری کرد، زندگی در تهران با حقوق زیر ۳ میلیون تومان دیگر ممکن نیست.

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بخشنامه افزایش حقوق کارمندان دولت گفت: برخی بر این باورند که این بخشنامه باعث بازگشت حقوق‌های نجومی می‌شود اما فراموش کرده‌اند که دریافت مالیات پلکانی شده و عملا حقوق نجومی ممکن نیست.

وی اظهار داشت: دولت در تلاش است که سقف افزایش 7 برابری را رعایت کند و دراین زمینه مصمم است که حقوق‌های نجومی به جامعه و به بدنه دولت برنگردد از این رو حقوق‌ها را طبق قانون پرداخت در نظر می‌گیرد.

نماینده آمل در مجلس با بیان اینکه مجلس حامی افزایش حقوق برای حقوق‌بگیران پایین است، گفت: نمایندگان خواهان کاهش حقوق‌های نجومی و افزایش حقوق‌های پایین است چرا که در حال حاضر شرایط زندگی برای کسانی که حقوق پایین دارند بسیار سخت و مشکل است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: نباید فراموش کرد که با پلکانی شدن مالیات حقوق‌بگیران در واقع دیگر حقوق‌های 5 تا 7 میلیونی افزایش چشمگیری پیدا نمی‌کند. در واقع میزان افزایش حقوق و پرداخت مالیات برابری می‌کند. با این فرمول حقوق‌ها زیر 10 میلیون می‌ماند.

وی اظهار داشت: حقوق نجومی بالای 10 میلیون تومان محسوب می‌شود. کسانی که 15 تا 25 میلیون تومان حقوق می‌گیرند، در واقع حقوقشان نجومی بوده و عادلانه نیست، از این رو باید فکری شود تا چنین افرادی حقوق نگیرند.

    

صدور قرار منع تعقیب برایچ یک فعال کارگری

ناصر محرم‌زاده، کارگر شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که در تجمع روز جهانی کارگر بازداشت شده بود، قرار منع تعقیب دریافت کرد.

به گزارش ایلنا، محرم‌زاده پس از بازداشت با قرار کفالت صد میلیون تومانی به‌طور موقت آزاد شده بود.

    

خروج صندوق بازنشستگی از بنگاهداری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در پیامی توئیتری خروج از بنگاهداری زیان‌ده را یکی از اولیت‌های صندوق بازنشستگی کشوری دانست.

سیدمیعاد صالحی با انتشار توئیتی در رابطه با اولویت‌های صندوق بازنشستگی نوشت: رویکرد جدید صندوق بازنشستگی، خروج از بنگاه‌داری زیان‌ده و حرکت به سوی پورتفوی با ارزش افزوده بالا، همچون صنایع معدنی متصل به معدن است.

    

حقوق اسفند ماه کارگران ابنیه فنی تراورس پرداخت شد

یک ماه از مجموع سه ماه معوقات مزدی کارگران ابنیه فنی تراورس پرداخت شد.

به گزارش ایلنا، یک ماه از مجموع سه ماه معوقات مزدی کارگران ابنیه فنی تراورس که مربوط به اسفند ماه سال گذشته (۹۸) می‌شود، روز پنجشنبه (۲ خرداد ماه) پرداخت شده است. در حال حاضر این کارگران غیر از دوماه مزد پرداخت نشده، بابت چندین ماه حق بیمه پرداخت نشده، از کارفرما طلبکارند. در عین حال از حدود یک سال و نیم پیش حق لباس کار به هیچ یک از کارگران داده نشده است.

کارگران ابنیه فنی تراورس می‌گویند: ماهیت کار کارگران شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن قراردادی است و هر ماه تمدید می‌شود، به همین دلیل فاقد امنیت شغلی هستیم.