عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه افزایش حقوق و دستمزد موجب بالا رفتن آمار اشتغال و رونق بازار کار می‌شود، تاکید کرد: وقتی قدرت خرید کارگر بالا برود سود آن به جیب کارفرما می‌رود.

علی اصلانی در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی وضعیت بازار کار در سال ۱۴۰۱ گفت: در بحث اشتغال، اکثر کارخانه‌ها به دنبال کارگر هستند هرچند هنوز با کمبود کارگر مواجه هستند ولی کارفرمایان دنبال نیروی کار می‌گردند و با توجه به اتفاق مثبتی که در بحث دستمزد در شورای عالی کار رخ داد می‌توان امیدوار بود که امسال رشد آمار اشتغال را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: البته چون خیلی از کارخانه‌ها و واحدهای صنفی از ۱۵ فروردین به بعد فعالیت خود را شروع کرده‌اند نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه میزان جذب یا تعدیل و اخراج نیرو داشته‌اند و باید منتظر تمدید قراردادهای کار و ارسال لیست بیمه کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی در پایان فروردین ماه باشیم.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز ادامه داد: در یک نمونه اتاق بازرگانی در مورد شهرک صنعتی اشتهارد اعلام کرد که هر تعداد کارگر ساده و تخصصی وجود دارد برای کار در این شهرک معرفی کنیم که این امر نشان می‌دهد واحدهای تولیدی خوب کار می‌کنند و افزایش دستمزد باعث انگیزه شده است.

وی درباره برخی اظهارات که مصوبه دستمزد را موجب کاهش قدرت خرید کارگران در سال جاری عنوان می‌کنند، گفت: افزایش دستمزد قدرت خرید را تقویت می‌کند و بر همین اساس انتظار داریم که امسال افزایش آمار اشتغال را شاهد باشیم.