مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون ۹ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به بنگاه‌های آسیب‌دیده پرداخت شده که این رقم معادل ۶۷درصد درخواست ثبت‌شده در سامانه کارا است.

حسین محمودی در گفت‌وگو با ایرنا درباره آخرین آمار پرداخت تسهیلات کرونا، اظهارداشت: از زمان شروع ثبت‌نام (بیستم اردیبهشت ماه ۹۹) تاکنون ۵۱۳هزار و ۵۴۵ فقره ثبت‌نام در سامانه کارا با اشتغال ۹۵۳هزار و ۵۸۱ نفر انجام شده است.

وی افزود: تسهیلات درخواستی ثبت شده در سامانه کارا برابر ۱۷هزار و ۶۷۷میلیارد تومان است که ۹هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون گفت: ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات کرونایی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تا ۱۵ اسفند ماه ۹۹ بود اما در آخرین جلسه کارگروه اقتصادی کرونا مقرر شد دستگاه‌های بخشی و متولی حوزه‌ها و وزارت تعاون بررسی و آسیب‌شناسی کنند و گزارش خود درباره ادامه روند پرداخت تسهیلات را ارائه کنند.

وی اظهار داشت: در فاز دوم حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا، دولت تصمیم گرفت از سه گروه «رسته فعالیت مربوط به ورزش و جوانان»، «حوزه فرهنگ و هنر» و «گردشگری» به صورت بنگاه‌محور حمایت کند و ثبت‌نام تا ۲۰ دی ماه سال گذشته ادامه داشت و در جلسات اخیر نیز در این خصوص رایزنی شد تا حمایت‌ها ادامه یابد و پیش‌بینی می‌کنم با توجه به شرایط موجود این روند ادامه یابد.

محمودی بیان کرد: ۲۰هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده پیش‌بینی شده بود که ۴۶درصد آن (معادل ۹هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان) پرداخت شده است. مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون درباره زمان بازپرداخت تسهیلات، گفت: طبق آخرین مصوبه کارگروه اقتصادی کرونا، برای کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش از اردیبهشت امسال بود البته در کارگروه پیشنهاد شده که ۶ ماه دیگر استمهال شود.

وی ادامه داد: در فاز نخست مشاغل رسمی بازپرداخت از مهرماه ۱۳۹۹ و مشاغل رسمی از آبان ماه ۹۹ تعیین شد و هم اکنون انجام می‌شود.