رئیس قوه قضاییه در بازدید از کارخانه قند یاسوج گفت: نباید کارخانه تعطیل می‌شد و چند سال تعطیلی این کارخانه قابل توجیه نیست.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی در بازدید از کارخانه قند یاسوج افزود: با همکاری مسئولان محلی و دادگستری استان معامله واگذاری کارخانه قند یاسوج ابطال و پلمب این کارخانه شکسته شد.

وی افزود: با همکاری مسئولان چرخ‌های این کارخانه به حرکت درمی‌آیند تا علاوه بر ۳۰۰ نفر قبلی، هزار نفر دیگر بتوانند مشغول به کار شوند. این کارخانه ۴۲ هکتاری به ناحق و ناروا تعطیل شد. این کارخانه با ده‌ها خانه سازمانی و امکانات نیاز به تعطیلی نداشت. امیدوارم ظرف مدت کوتاهی چرخ کارخانه قند یاسوج به حرکت درآید.

رئیسی اظهار کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد کسانی هستند که بتوانند کار کنند و اهل اقدام و عمل باشند و از این دست افراد کم نداریم. کارخانه قند یاسوج باید از این وضعیت نجات پیدا کنند و موانع آن را در سطح استان و کشور پیگیری خواهیم کرد. با وضعیت بیکاری و اینکه باید کارهای جدیدی صورت گیرد این کارخانه نباید تعطیل می‌شد.

وی عنوان کرد: مسئولان بانک تجارت در رابطه با این کارخانه مایه بگذارند و چرخ‌های کارخانه را راه بیندازند و در سال جهش تولید مانع جهش تولید نشوند. سرمایه‌گذاری کارآفرین باید تولید و اشتغال را فعال کند و تنها دنبال سودجویی و منافع خود نباشد. نباید اجازه این کار را داد و رسانه‌ها نیز می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

«طلایی» به نمایندگی از کارگران کارخانه قند یاسوج نیز در این دیدار گفت: همه ۳۰۰ کارگران این کارخانه از سال ۹۵ تاکنون از کار بیکار شدند. کارگران ۲۹ سال سابقه داشتند. همکارانی داشتیم که به علت تعطیلی این کارخانه دق کردند. یکی دیگر از همکارانم که بیکار شده بود و برای تامین معیشت خود و خانواده جهت ماهیگیری رفته بود تصادف کرد و با خانواده‌اش جان باختند. دفترچه بیمه نداریم و بچه‌هایمان از تحصیل بازمانده‌اند.وی در پایان گفت: هشت ماه از ابطال معامله و واگذاری کارخانه گذشته ولی هنوز ما دعوت به کار نشده‌ایم هر چند ۱۳.۶درصد این کارخانه سهام کارگران است.