نماینده شادگان در مجلس گفت: چگونه ممکن است مردم خوزستان به عنوان مهد نفت، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و بنادر از بیکاری رنج ببرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجید ناصری‌نژاد در نطق میان‌دستور دیروز خود در مجلس گفت: سخت است بعد از گذشت 42 سال از عمر انقلاب، اعلام کنم مردم استان مشکل جدی آب شرب دارند.

وی با اشاره به اینکه تا کی باید مردم استان خوزستان درد و مصیبت کمبود آب را بر دوش بکشند، ادامه داد: تمام نمایندگان استان از مشکل کم‌آبی گلایه می‌کنند و مردم استان گرفتار پایین بودن کیفیت و کمیت آب شرب هستند. این مشکل باید برطرف شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مردم استان خوزستان به عنوان دارندگان یک سوم از آب کشور با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستند، تصریح کرد: رئیس مجلس در جمع‌بندی سفر خود اعلام کرد خوزستان با دو مشکل آب شرب و اشتغال مواجه است.

ناصری‌نژاد با بیان اینکه نمایندگان مردم در مجلس و مجمع نمایندگان استان اصفهان باید به استان خوزستان سفر کنند تا به این باور برسند که مشکل خوزستان روزبه‌روز حادتر می‌شود، گفت: موضوع انتقال آب از استان خوزستان باید از دستور خارج شود زیرا به صلاح کشور نیست و با اجرای آن خوزستان نابود می‌شود.

وی ادامه داد: آیا درست است منطقه‌ای را به امید آبادی منطقه دیگر نابود کنیم. آیا صحیح است نخل خوزستان را از بین ببریم و در اصفهان برنج بکاریم و سرانه فضای سبز را از متوسط کشوری بالاتر ببریم. این قضاوت ناعادلانه‌ای است.

نماینده شادگان در مجلس افزود: ببینید که شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان به چه روزی درآمده‌اند. خوزستانی‌هایی که مهد کار، کشاورزی و پیشرفت بودند درحال حاضر باید برای اشتغال به استان‌های کرمان و اصفهان مهاجرت کنند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه همه گروه‌های و اقوام استان خوزستان به شدت با موضوع انتقال آب مخالف هستند، عنوان کرد: باید دولت و وزیر نیرو با شفافیت و قاطعیت موضع خود را در خصوص انتقال آب از استان خوزستان را اعلام کنند. دوگانگی مواضع مسئولین در خصوص انتقال آب به صلاح کشور نیست.

ناصری‌نژاد با بیان اینکه چگونه ممکن است مردم خوزستان به عنوان مهد نفت، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و بنادر از بیکاری رنج ببرند، گفت: خوزستانی‌ها برای اشتغال باید به خارج از استان مهاجرت کنند. رئیس مجلس، نمایندگان و مسئولین باید کمک کنند تا معضل بیکاری در استان برطرف شود. وی با اشاره به اینکه غیرقابل قبول و غیرمنطقی است که شهرستان شادگان با وجود مزارع نیشکر و چاه‌های نفت نرخ بیکاری 45درصدی داشته باشد و برای بسیاری از افراد این آمار باورکردنی نیست، ادامه داد: اگر مدیریت صحیح و دلسوزانه‌ای وجود داشته باشد تمامی مشکلات به راحتی قابل حل شدن هستند.