وزیر خارجه عربستان در مصاحبه‌ای ضمن قوی خواندن روابط کشورش با ایالات متحده، دیدار مخفیانه محمد بن سلمان با نتانیاهو را رد کرد. فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان در مصاحبه با فرانس ۲۴  که یکشنبه شب منتشر شد، تاکید کرد که روابط کشورش با ایالات متحده قوی و تاریخی است. وی دیدار قریب الوقوع مقامات ارشد ریاض و واشنگتن را بعید ندانست. بن فرحان اظهار داشت: ما گفتگوهای قوی با ایالات متحده داریم و اظهارات بسیار محکمی را در مورد تقویت توانایی‌های عربستان در دفاع از خود شاهد بودیم. ما از تعهد ایالات متحده برای محافظت از عربستان راضی هستند. بن فرحان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مقامات ارشد دو کشور خود را برای سفر به واشنگتن یا ریاض آماده می‌کنند، گفت که روابط دو کشور طولانی مدت و تاریخی است و دیدارهای دو جانبه نیز انجام شده است و ما انتظار داریم این روند ادامه یابد.

 در مورد دستگیری‌های اخیر در اردن، نیز وزیر خارجه عربستان بار دیگر  برحمایت کامل ریاض از عبدالله دوم، پادشاه اردن تاکید کرد و گفت: ما در حمایت از پادشاه و ملت اردن برای تأمین امنیت و ثبات در این کشور و منطقه ثابت قدم هستیم.

در خصوص پرونده ایران و مذاکرات هسته‌ای نیز فرحان با اشاره به گفتگوهای وین، گفت که شرکای ایالات متحده و اروپا تمایل دارند نگرانی‌های مربوط به توانایی‌های موشکی ایران و پشتیبانی از گروه‌های مسلح در منطقه را برطرف کنند. وی گفت: ما اطمینان داریم که جامعه بین المللی سخت تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که در نهایت کاستی‌های (توافق هسته‌ای) برطرف شده و همچنین به فعالیت‌های بی ثبات کننده ایران در منطقه خواهد پرداخت. وی وجود گفتگوی مستقیم بین عربستان و ایران را انکار کرد اما گفت: ما برای انجام گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیم آزاد هستیم.

فیصل بن فرحان در مورد جنگ در یمن با بیان اینکه پیشنهاد آتش بس با انصارالله همچنان روی میز است، افزود: امیدواریم آنها منافع یمن را مقدم داشته و برای حل و فصل صلح آمیز تلاش کنند.

وزیر خارجه عربستان با تاکید بر این که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تا پس از توافق صلح میان اسرائیل و فلسطینیان امکان پذیر نخواهد بود،  افزود: برای گرد هم آوردن فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها دور میز مذاکرت تلاش خواهیم کرد، طرح و پیشنهادی تاریخی برای یک عادی‌سازی جامع با اسرائیل ارائه کردیم که از سال ۲۰۰۲ در طرح صلح عربی گنجانده شده است. او در ادامه گفت: ما به حمایت خود از تلاش‌ها جهت دستیابی به راه‌حلی برای این درگیری به شکلی که جایگاه فلسطین و رفاه حال مردم آن تضمین شود و به برقراری امنیت در منطقه کمک کند، ادامه خواهیم داد. بن فرحان در پاسخ به این سوال که آیا عربستان روابط خود با اسرائیل را پیش از رسیدن به توافقی با فلسطینی‌ها به حالت عادی درخواهد آورد و یا پس از آن، گفت: تلاش‌هایی انجام خواهیم داد تا به این راه‌حل برسیم اما طرح صلح عربی روشن و مشخص است، عادی‌سازی برای صلح و ما با هم برای رسیدن به صلح تلاش خواهیم کرد و آرزو می‌کنیم این امر محقق شود. در مورد گزارش‌هایی مبنی بر مذاکرات مخفیانه بنیامین نتانیاهو، با محمد بن سلمان نیز اشاره کرد و مدعی شد که چنین جلسه‌ای برگزار نشده است.

وی درنهایت به پرونده حقوق بشری عربستان اشاره کرد و قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را نفرت انگیز توصیف کرد و مدعی شد که کشورش مکانیزم‌هایی را برای اطمینان از تکرار نشدن چنین رخدادهایی ایجاد کرده است. وی همچنین اظهارات سعد الجابری، مقام سابق اطلاعاتی عربستان مبنی بر اینکه ریاض در تلاش برای ربودن یا کشتن وی است، رد کرد.