سخنگوی شورای سلامت کیش از اعمال محدودیت‌های جدید در فعالیت‌های بخش‌های دولتی و خصوصی کیش برای مقابله با موج پنجم کرونا خبر داد.  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورعلی در چهل و یکمین ستاد اقدامات پیشگیرانه از بیماری کرونا که صبح چهارشنبه شانزدهم تیر در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد، در خصوص اعمال محدودیت‌های جدید و اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و مقابله با موج پنجم کرونا در سطح کشور، گفت: به دلیل آغاز موج پنجم بیماری کرونا در کشور و بالا بودن قدرت سرایت آن محدودیت‌های جدیدی برای برخی فعالیت‌ها در کیش از امروز به مدت یک هفته در نظر گرفته شده است. پورعلی با اشاره به مصوبات جدید این ستاد اعلام کرد: از هفدهم تا بیست و چهارم تیر کلیه فعالیت‌های مراکزی که احتمال سرایت بیماری در آنها بیشتر است تعطیل و محدودیت‌ها در خصوص آن‌ها اعمال خواهد شد. وی همچنین از آمادگی بیمارستان کیش و مجموعه فیاک به منظور خدمات رسانی به بیماران کرونایی خبر داد و گفت: بیمارستان کیش فضای خدماتی خود را افزایش داده و در حال حاضر نزدیک به 40 تخت مخصوص بیماران کرونایی در این بیمارستان پیش بینی شده است و همچنین بستری‌ها و عمل‌های غیر اورژانسی تعطیل و بیمارستان کیش آماده ارائه خدمات به بیماران کرنایی ‌است. سخنگوی شورای سلامت کیش نیز گفت: با توجه به شرایط موجود و رنگبندی قرمز جزیره کیش در خصوص بعضی محدودیت‌ها تصمیمات لازم گرفته و گزارشی از روند و شدت شیوع و موارد بستری ناشی از این بیماری در بیمارستان به منظور اطلاع ساکنان کیش ارائه شد. دکتر محمدرضا رضانیا همچنین در خصوص پروازهای ورودی به جزیره کیش تشریح کرد: یکی ازاقدامات پیشگیرانه ستاد کرونا عدم تبلیغ جذابیت‌های گردشگری و اعمال محدودیت‌های لازم در جهت کاهش تقاضای سفر به کیش بوده و تصمیماتی نیز دز این خصوص اتخاذ و مصوبات آن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی تاکید داشت: نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که مردم باید در خصوص رعایت شیوه نامه‌ها توجه بیشتری داشته و در شرایطی که وضعیت شیوع این بیماری به این شدت در کشور ادامه داشته و بر تعداد شهرهای قرمز در کشور افزوده می‌شود ، از مسافرت‌های غیر ضروری بپرهیزند تا جان خود و دیگران را با خطر مواجه نسازند. لازم به ذکر است طی جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا، ۹ مصوبه جدید به منظور تلاش برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در نظر گرفته شد که بر طبق آن مقرر شد:

1- دورکاری کارکنان ادارات، نهادها سازمان‌ها، شرکت‌ها، بانک‌ها و بیمه‌ها در واحدهای با خدمات غیر ضروری به میزان دو سوم و در واحدهای ضروری به میزان ۵۰% با اولویت بیماران زمینه‌ای و زنان باردار با تایید مدیر مربوطه تا اطلاع ثانوی برقرار شود.

یگان‌های نظامی، انتظامی و امنیتی، مراکز بهداشتی و درمانی و دستگاه‌های امدادی از این مصوبه مستثنی هستند .

2- برگزاری کلیه همایش‌ها، نمایشگاه‌ها ،مجامع و هر گونه گردهمایی تا تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ لغو و جلسات اداری حداکثر با ۱۵ نفر و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مجاز است.

3- موزیک زنده رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها تا تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ لغو و ساعت فعالیت این اماکن حداکثر تا یک بامداد ‌است.

4- کلیه اماکن و مراکز تفریحی و گردشگری شامل جنگ‌های شبانه، کشتی‌های تفریحی، خدمات غواصی در کلوپ‌های تفریحات دریایی، سافاری، گیم نت‌ها، بولینگ مریم، پارک دلفین‌ها، تم پارک کیش، پارک آبی، تفریحات مجموعه پنگوئن، پارک‌های کودک، مراکز ماساژ تا تاریخ ۲۴ تیر۱۴۰۰ تعطیل خواهند بود.

5- تعطیلی کلیه باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، پلاژ آقایان و بانوان تا تاریخ ۲۴ تیر ۱۴۰۰

6- ساعت کار بازارها و مراکز تجاری تا تاریخ ۲۴ تیر ۱۴۰۰ به صورت تک شیفت از ساعت ۱۷ الی ۲۳ خواهد بود.

7-کلیه موسسات و کلاس‌های آموزشی، علمی، فرهنگی و هنری تا تاریخ ۲۴ تیر ۱۴۰۰ تعطیل و آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

8- ورود خودروهای شخصی پلاک ملی به جزیره کیش تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود و خروج خودرو از جزیره کیش به سرزمین اصلی با شرایط محدود از سوی پلیس راهور انجام می‌گیرد.

9- تا اطلاع ثانوی ظرفیت پذیرش هتل‌ها و اماکن اقامتی جزیره کیش به میزان ۵۰ درصد ظرفیت واقعی خواهد بود.