قدردانی نماینده شهرستان بروجن از اقدامات شرکت ورق خودرو

نمایندۀ مردم شریف شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری از دغدغه‌مندی و اقدامات مؤثر این شرکت در زمینۀ تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی، به‌ویژه در شرایط فعلی، قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیرقلی جعفری در ادامه به شرایط اشتغال جوانان در شهرستان بروجن اشاره و تأکید کرد: با وجود ظرفیت‌های موجود در این شهرستان و به‌طورکلی در استان چهارمحال و بختیاری، وجود معضل بیکاری جفا بر مردم است. وی از ایجاد نوعی سازوکار عملی در خصوص رفع محرومیت‌زدایی و بهبود شرایط فعلی در شهرستان خبر داد و گفت: در تلاشیم زمینه را برای توزیع عادلانۀ منابع مهیا سازیم و امیدواریم با بهره‌گیری از مدیران مجرب و کارآمد بتوانیم در مسیر رشد و ترقی استان گام برداریم. در جریان این دیدار، مدیرعامل ورق خودرو چهارمحال و بختیاری نیز ضمن استقبال از طرح‌های پیشنهادی نمایندۀ شهرستان بروجن، توسعۀ پایدار را رمز شکوفایی استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن عنوان کرد.

وحید میرزایی، ضمن اشاره به شرایط موجود و برنامه‌های آتی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، به نقش و رسالت این شرکت در زمینۀ خودکفایی صنعت خودروسازی کشور اشاره کرد و افزود: با تلاش و همت کارکنان این شرکت، به روند روبه‌رشد خودکفایی کشور و بی‌نیازی از واردات ورق گالوانیزۀ ویژۀ استفاده در صنعت خودروسازی سرعت بخشیده‌ایم. وی در ادامه بر لزوم توسعۀ همکاری‌های منطقه در حوزه‌های صنعت تأکید کرد و خواهان توجه و نگاه ویژۀ مسئولین به مباحثی از قبیل رفع ضرورت‌های منطقه و تلاش در جهت جذب سرمایه‌گذاری مؤثر و همچنین توسعۀ اشتغال از طریق حمایت از کسب‌وکارهای کوچک شد. مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این شرکت در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود تلاش خواهد کرد تا بیش‌ازپیش زمینه‌های اشتغال‌زایی جوانان را فراهم آورد.

    

افزایش 5 درصدی عرضه

ورق قلع اندود فولاد مبارکه

در 10ماهه امسال

محمد تاجمیر ریاحی گفت: به نظر می رسد استفاده شرکتهای تولیدکننده روغن نباتی و سایر تولیدکنندگان مواد غذایی از بسته بندی های دیگر دلیلی به غیر از عرضه ورق قلع اندود دارد، زیرا عرضه این محصول نسبت به سال قبل رو به افزایش بوده و حتی بخشی از تولیدات ورق قلع اندود در انبار شرکت‌های تولیدکننده دپو گردیده است.

مدیر فروش داخلی فولادمبارکه در مورد عرضه ورق قلع اندود به بازار گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ده ماهه سال جاری ۸۸ هزار و۳۸۰ تن ورق قلع اندود به بازار عرضه نموده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ( ۸۳ هزار و ۷۷۰ تن) ، پنج درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: از نظر قیمت نیز همواره قیمت ورق قلع اندود داخلی کمتر از قیمت های جهانی این محصول بوده است و فولادمبارکه به منظور حمایت از تولیدکنندگان قوطی های بسته بندی مواد غذایی از جمله حلب روغن و قوطی کنسرو و رب گوجه فرنگی، محصولات قلع اندود را همواره با اعتبار اسنادی مدت دار عرضه نموده است.

مدیر فروش داخلی مجتمع فولادمبارکه با بیان این مطالب گفت: در دو عرضه اخیر فولاد مبارکه، تناژ معامله شده ورق قلع اندود در بورس کالا کمتر از تناژ عرضه بوده است، به طوری که در تاریخ ۹۹.۱۰.۲۲ فولاد مبارکه ۳ هزار و ۵۰۰ تن ورق قلع اندود عرضه نمود که هزار و ۹۵۰ تن از آن معامله شد و در تاریخ ۹۹.۱۱.۰۶ نیز ۴ هزار و ۵۰۰ تن ورق قلع اندود عرضه که ۴ هزار و ۱۵۰ تن خریداری گردید. بنابراین به نظر می رسد استفاده شرکت های تولیدکننده روغن نباتی و سایر تولیدکنندگان مواد غذایی از بسته بندی های دیگر دلیلی به غیر از عرضه ورق قلع اندود دارد، زیرا عرضه این محصول نسبت به سال قبل رو به افزایش بوده و حتی بخشی از تولیدات ورق قلع اندود در انبار شرکت های تولیدکننده دپو گردیده است‌.