ساخت زمین فوتبال ساحلی در مجموعه ورزشی میرمهنا

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش از اجرای دو طرح ورزشی ازجمله ساخت زمین فوتبال ساحلی و ساخت سه زمین چمن مصنوعی گل هندبالی در منطقه میرمهنا با هدف توزیع عادلانه فضاهای ورزشی و افزایش رفاه بومیان و ساکنان کیش خبر داد.  به گزارش ایلنا، محمد تقی امیری خراسانی گفت: در راستای توزیع عادلانه و متوازن فضاهای ورزشی جزیره کیش، موسسه ورزش و تفریحات سالم دو پیشنهاد به معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان ارائه کرد که هر دو به تصویب رسید. وی افزود: با این طرح بومیان و ساکنان منطقه می توانند در مقاطع زمانی مختلف و برحسب نیاز از دو کاربری این مجموعه برای هندبال و فوتبال استفاده کنند.

    

کیش، میزبان مسابقات ملی و بین‌المللی تنیس خاکی

مسابقات تنیس ساحلی و تنیس باولیچر بهمن امسال برای نخستین بار در جزیره کیش برگزار می‌شود.  به گزارش ایلنا: مدیر عامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با بیان اینکه زیرساخت‌های خوب ورزشی در کنار امکانات مناسب اقامتی جزیره کیش را به گزینه ای کم نظیر برای میزبانی از مسابقات و اردوهای تدارکاتی تیم‌های داخلی و خارجی تبدیل کرده است گفت : ازابتدای بهمن امسال 5 دوره رقابت تنیس خاکی درسطح ملی و بین المللی در کیش برگزار می شود. محمد تقی امیری خراسانی افزود : این 5 رویداد ورزشی باعنوان « 1ماه باتنیس خاکی درکیش « فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های خوب جزیره در زمینه گردشگری ورزشی و همچنین جذب سرمایه‌‌گذاران علاقمند به فعالیت اقتصادی درجزیره کیش است. به گفته وی، مسابقات ملی تنیس جام حذفی بانوان و آقایان ، مسابقات بین المللی جوانان (ITF) ، تنیس ساحلی و تنیس باولیچر(ویژه جانبازان و معلولان) 5 دوره رقابت‌هایی هستندکه از اول بهمن درجزیره کیش آغازشده و تا یک ماه ادامه خواهند داشت.مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش اظهارداشت : رقابت‌های تنیس ساحلی و تنیس باولیچر(ویژه جانبازان و معلولان) دو رویداد ورزشی مهم است که امسال و برای نخستین بار است در جزیره کیش برگزارمی شود.

    

رها سازی یک بره آهو درطبیعت پس از 5 ماه مراقبت محیط بانان کیش

بره آهویی که حدود ۵ ماه زیرنظرمحیط بانان اداره محیط زیست کیش نگهداری شده بود در پارک آهوان رها سازی شد.  به گزارش ایلنا، این آهو یکی از ده‌ها بره آهویی است که باتصورات اشتباه ساکنان یا گردشگران مبنی بر رها و یا گم شدن درطبیعت در هفته‌های اول تولد به از آغوش مادرجداشده و به محیط بانان تحویل داده می‌شوند. رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه آهوان هفته‌های اول بعد از تولد بره‌هایشان را مخفی کرده و گاه تنها درمواقع شیردهی به آنها سر می زنند افزود: حدود5 ماه قبل این بره آهو به محیط بانان تحویل داده شدکه با مراقبت کافی امروز توان بازگشت به محیط طبیعی را پیدا کرد. مریم محمدی آهوی ایرانی را از گونه‌های حمایت شده محیط زیست برشمرد و تاکید کرد: آهوانی که به صورت دستی تغذیه می شوند نسبت به آهوانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند مقاومت بدنی کمتری دارند. این بره آهو نیز به علت بیماری مدت بیشتری به مراقبت نیاز پیدا کرده بود.