پروژه تعویض درایوهای خط نورد گرم کـــــه با هدف کاهــــش توقفات، تسهیــــل در نگهـــــداری و تعمیرات و افزایش کمی و کیفی تولید و سودآوری تعریف شده است با پیشرفت قابل‌ ملاحظه‌ای در حال اجراست.

 سرپرست تعمیرات نورد مقدماتی خط نورد گرم فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر گفت: درایوهای آنالوگ خط نورد گرم که از ابتدای راه‌اندازی مشغول به کار بوده‌اند، نیاز مبرمی به تعمیر، تعویض و به‌روزرسانی قطعات داشتند تا ضمن تسهیل در روند عیب‌یابی و تعمیرات، از بروز توقفات ناخواسته خط تولید پیشگیری کنیم.

مهدی طالب با بیان این‌که این عملیات تعمیراتی بزرگ نیاز به برنامه‌ریزی دقیق داشت تصریح کرد: سرانجام با توجه به اهمیت این موضوع، از سال گذشته ضمن برنامه‌ریزی و طراحی دقیق عملیات، با شرکت طرف قرارداد وارد مذاکره شدیم و کار به ‌صورت عملیاتی شروع شد.

وی مدت ‌زمان اجرای این فرایند بسیار حساس را دو سال اعلام و اظهار کرد: اولین مجموعه در شهریورماه در کلاف پیچ (کویلر) شماره سه نصب و راه‌اندازی شد.

 سرپرست تعمیرات نورد مقدماتی در ادامه اظهار کرد: در ادامه، اجرای این پروژه به ‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که درایو قفسه دوم نورد نهایی که دومین مرحله کار است، در تعمیرات برنامه‌ریزی‌ شده سالانه، آبان ماه سال جاری نصب و راه‌اندازی شود.

وی گفت: با توجه به مزایای فنی و به‌روز بودن درایوهای فعلی، این پروژه منجر به کاهش توقفات و تسهیل در نگهداری و تعمیرات و درنهایت باعث افزایش تولید و سودآوری برای شرکت خواهد شد.

سرپرست تعمیرات نورد مقدماتی خط نورد گرم فولاد مبارکه در خاتمه با تأکید بر این‌که این پروژه در این حجم و ابعاد برای اولین بار در کشور در حال اجراست، از زحمات مدیریت و کارکنان نورد گرم، شرکت‌های ایراسکو و ایریسا و سایر شرکت‌ها و واحدهای یاری‌ دهنده قدردانی کرد.