مدیران و کارکنان گروه فولاد مبارکـــــه هم‌زمــــان با تاســـــوعا و عاشورای حسینی، هم‌نوا با سایر آحاد مردم ولایت‌مـــدار کشــــور در غم شهـــادت جانسوز امــــام سوم شیعیان و 72 تن از یـــاران باوفای ایشان رخت عـــزا بر تــن کــردند و اشک ماتم ریختند.

هشتم محــــرم، طی آییـــنی باشکــــوه، مدیرعـــامل، معاونان، مدیران، و کارکنان شرکت فولاد مبارکه به همراه پیمانکاران شاغل در شرکت در قالب دسته‌ها و هیئت‌های زنجیرزنی و سینه‌زنی با حرکت به سمت مسجد جامع شرکت در شهادت سید و سالار شهیدان نوحه‌خوانی کردند.

در این مراسم که با قرائت زیارت عاشورا، مرثیه‌خوانی مداحان اهل‌بیت و سخنرانی حجت‌الاسلام لقمانی و حجت‌الاسلام مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعۀ موقت اصفهان همراه بود، خادمین حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) پرچم گنبد قمر بنی‌هاشم را در بین عزاداران به گردش درآوردند و حال و هوای خاصی به این مراسم  بخشیدند.

این گزارش حاکی است در این ایام، شرکت فولاد مبارکه به مدت 5 شب در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اصفهان با برگزاری مراسم سخنرانی و مداحی پذیرای مردم عزادار و هیئت‌های مذهبی اصفهان بود.

گفتنی است این مراسم در شرکت‌های فولاد هرمزگان، مجتمع فولاد سبا، فولاد امیرکبیر کاشان و ورق خودرو و سفیددشت چهارمحال و بختیاری نیز با شکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار شد.