اولویت اول مردم گذران زندگی و معیشت است نه حجاب

نماینده تبریز در مجلس اعلام کرد: مشکلی که دولت دارد و سبب به وجود آمدن بی‌اعتمادی در جامعه شده، به واسطه سیاست‌ها و رویکرد‌هایی است که از خود به جای گذاشتند و اکنون هم تلاش دارند که سیاست‌های خود را اعمال کنند و چون این سیاست‌ها مورد پذیرش عمومی جامعه نیست، با مقاومت از سوی مردم مواجه شده و انرژی زیادی را از دولت گرفته و هزینه زیادی برای دولت ایجاد کرده و سبب اصطکاک بین دولت و مردم شده است.

احمد علیرضابیگی در گقتگو با اقتصاد 24 افزود: جابجایی اولویت‌ها در نظر رییس جمهور و دولت، کار اقتصاد را گره زده است. مثلاً آقای رئیسی می‌گوید ما بساط کشف حجاب از کشور را جمع خواهیم کرد، در حالی که این موضوع اصلاً اولویت مردم نیست. اولویت مردم، گذران زندگی و معیشت آن‌ها است که اگر آن را تسهیل کنیم، حتماً در خصوص رعایت موازین اسلامی در جامعه، توفیقات بسیاری به دست خواهیم آورد. در حال حاضر اولویت‌ها برهم خورده است. متاسفانه اکنون دولت آقای رئیسی در حال فوت کردن از سر گشاد شیپور است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها تصریح کرد: وقتی آقای رئیسی می‌گوید ما بساط کشف حجاب از کشور را جمع خواهیم کرد، این جمله با چیزی که در جامعه می‌گذرد در تعارض است. از طرفی، وزیر کشور اعلام می‌کند که من هر جا می‌روم از من موضوع حجاب را مطالبه می‌کنند. نمی‌دانم وزیر کشور کجا می‌رود، ولی ایشان یک ساعت بیایند با هم برویم به میدان قزل قلعه که دقیقاً کنار وزارت کشور است. در آن‌جا هزاران نفر از مردم، مایحتاج روزمره خود را تهیه می‌کنند، بعد ببینیم چه تعدادی از مردم از وزیر کشور موضوع حجاب را مطالبه می‌کنند.

علیرضابیگی اظهار داشت: ناله و فغان مردم از کوچک شدن سفره‌ها، افسردگی جوان‌ها، بیکاری و سنگینی بار هزینه مسکن و... است. این‌ها چیز‌های مهمی است که مردم را به ستوه آورده است.  نماینده تبریز در ادامه  اظهار کرد: اکنون بیش از دو سال از عمر دولت سیزدهم گذشته و ما نیازمند این هستیم که لااقل آثار بهبود را ببینیم. شعار امسال و سال گذشته ما اقتصادی بوده است. امسال  قرار بود به عنوان سال مهار تورم و بهبود وضعیت تولید باشد که باز هم خروجی‌ها برعکس شده و این‌ها هیچ‌کدام مایه امیدواری مردم نبوده، بلکه بر بی‌اعتمادی مردم اضافه می‌کند.