در پی سفر دبیرکل آژانس بین المللی به تهران و اعلام اخباری در خصوص دستیابی به توافق میان ایران و آزانس نرخ دلار در صرافی بانکی به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و شاخص بورس کانال یک و نیم میلیون واحد را از دست داد.

به گزارش «توسعه ایرانی»، در پایان معاملات دیروز ۲۱ شهریور بازار سرمایه، شاخص کل با افت ۴۰ هزار و ۴۶۶ واحدی به ۱ میلیون و ۴۸۹ هزار و ۹۹۵ واحد افت کرد.

شاخص هم وزن نیز ۱۳ هزار و ۲۸۵ واحد کاهش یافت و به رقم ۴۵۰ هزار واحد رسید.

دیروز ۷۶۸ هزار فقره معامله به ارزش ۶.۲ هزار میلیارد تومان به ثبت رسید؛ ارزش کل بازار سرمایه نیز جایگاه قبلی خود را از دست داد و به زیر ۶ هزار هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

افت ارزش سهام شستا ۴ درصد و خساپا و خودرو نیز در معاملات امروز ۵ درصد بود.شاخص فرابورس ۴۱۰ واحد کاهش پیدا و به دامنه ۲۲ هزار و ۴۰۰ واحدی سقوط کرد.

کاهش شاخص در معاملات دیروز با کاهش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی به کانال ۲۶ هزار تومان همراه شد؛ گفته می‌شود از دلایل افت قیمت ارز، سفر رافائل گروسی دبیرکل آژانس بینالمللی انرژی اتمی به تهران و دیدار وی با مقامات ارشد کشور است.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در محدود 26 هزار و 800 تومان و در بازار آزاد در محدود 27 هزار تومان قرار گرفت.  در عین حالا قیمت طلا  سکه نیز روندی ریزشی را تجربه کرد و هر قطعه سکه تمام بهار در پایان معاملات به کف کانال 12 میلیون تومان برگشت.