در روزهای اخیر مردم زرین دشت فارس مقابل دادگستری این شهر تجمع کردند. اعتراض آنها به اقدام برای دستگیری و مجازات عاملان مرگ فجیع نوجوانی 16 ساله بود. نوجوانی که گفته می‌شود از سوی صاحب کارانش مورد تعرض قرار گرفت و پس از شکایت او‌ به شکل مشکوکی کشته شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس در پی اعلام خبر فوت مشکوک جوان زرین دشتی، رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه پرونده تحت نظارت ویژه قضایی قرار دارد گفت: پرونده متهمان این حادثه به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

سید کاظم موسوی با تأکید بر اینکه اشد مجازات قانونی در انتظار متهمان خواهد بود اعلام کرد رسیدگی به پرونده مذکور در صلاحیت محاکم کیفری یک استان است که اقدامات اولیه جهت انجام تشریفات قضایی و ارسال پرونده به مرجع عالی قضایی استان انجام شده است. رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه اقدامات قضایی اولیه از جمله شناسایی هر سه متهم، بازداشت و تفهیم اتهام آنان در حوزه قضایی زرین‌ دشت انجام‌ شده است، بیان داشت: ادعای مطرح شده توسط خانواده متوفی در خصوص آدم‌ربایی و قتل نیز با تشکیل پرونده قضایی در دستور کار رسیدگی مقام قضایی قرار دارد. زرین دشت در جنوب شرقی استان فارس و در ۳۴۰ کیلومتری شیراز واقع شده است.

‌بر اساس گزارش‌ها مقتول به نام امیرحسین خادمی نوجوان ۱۶ ساله ای است که در سالیان گذشته پدرش را از دست داد و مدتی بود برای بیماری سرطان مادرش کار می‌کرد. اما گفته می‌شود در هفته‌های اخیر یکی از متهمان یعنی صاحب‌کار و دو نفر دیگه پس از تجاوز و فیلمبرداری او را تهدید می‌کنند که نباید ماجرا را علنی کند. اما امیرحسین به همراه مادرش از این سه نفر شکایت می‌کنند و متاسفانه روز یکشنبه هفته پیش جسد وی در یکی از بیابان‌های حاجی‌آباد کشف می‌شود. در روزهای اخیر شماری از مردم شهرستان زرین دشت با تجمع در مقابل ساختمان دادگستری این شهرستان خواستار برخورد قاطع دستگاه قضا با مسببان این حادثه شدند. در همین باره محمد‌امین انصاری، رئیس دادگستری زرین‌دشت با اشاره به مرگ مشکوک جوان زرین دشتی بیان کرد: متهمین شناسایی و با دستور مقام قضایی در بازداشت به سر می‌برند.

رئیس دادگستری زرین‌دشت با تأکید بر اینکه پرونده قضایی این جوان تشکیل شده، بیان داشت: پرونده این جرم با توجه به فوت بزه دیده با حساسیت و نظارت ویژه قضایی دنبال می‌شود. این مسئول قضایی با اشاره به اینکه اقدامات قضایی اولیه از جمله شناسایی هر سه متهم، بازداشت و تفهیم اتهام آنان در دادستانی زرین دشت انجام شده، عنوان کرد: موضوع تشکیل پرونده مطابق دستور العمل پرونده‌های مهم استان به دبیرخانه مرکز استان اعلام شده است و پرونده با نظارت مدیریت ارشد قضایی استان در حال سیر مراحل قانونی است.