دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: در حال حاضر دو وضعیت داریم؛ یکی وضعیت بحرانی در داخل دولت رژیم صهیونیستی و یک وضعیت دولت فلسطین. بحران صهیونیست‌ها بحران دولت - ملت سازی است. آمار مهاجرت و خروج از اسراییل بیش از آمار جمعیت ورودی به آن است که به دلیل، بحران هویتی و شکاف دینی و اقتصادی است. نرخ رشد فلسطین سه و یک دهم درصد و رشد جمعیت اسراییل یک و سه دهم است و تا ۲۰۲۵ جمعیت فلسطینی‌ها بر جمعیت اسراییلی‌ها غلبه پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز دیروز اهواز همزمان با روز جهانی قدس، با تقدیر از حضور آگاهانه و هوشمندانه مردم در این راهپیمایی اظهار کرد: حمایت مقام معظم رهبری و امام راحل از مسئله فلسطین حمایت تاکتیکی برای به چالش کشیدن آمریکا نیست، بلکه برای تداوم آرمان های قرآن و انقلاب اسلامی است. طرفداران انقلاب، حمایت از آرمان فلسطین را به عنوان یک راهبرد اساسی می‌شناسند و تا نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی آن را ادامه می‌دهند.

وی بیان کرد: معامله قرن یعنی حذف ملت فلسطین و سرزمین آن و تشکیل دولت صهیونیستی در فلسطین و تجزیه کشورهای پیرامونی آن و کرانه باختری نوار غزه. با حمایت ملت‌های اسلامی و همت مجاهدین، رژیم صهیونیستی در سرکوب مبارزان فلسطینی با شکست مواجه شده است. امروز مجاهدین فلسطینی مبارزه‌ای را که با سنگ و چوب شروع کردند، با موشک ادامه می‌دهند. سردار رحیم صفوی افزود: روز قدس به لحاظ رویکردهای ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس و شناسایی آن به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شناساندن سرزمین‌های اشغالی به عنوان سرزمین‌های رژیم صهیونیستی مهم است و وضعیت خاصی را شاهد هستیم. تلاش‌های برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، تغییراتی است که شاهد آن هستیم. 

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: خطاب به همه جوانان می‌گویم که تاریخ منطقه غرب آسیا، تاریخ اشغال فلسطین و تاریخ ملت را بخوانید. کسانی که تاریخ را نخوانده باشند مجبور به تکرار آن می‌شوند. فلسفه به وجود آمدن این غده سرطانی برای ایجاد بحران در خاورمیانه و شمال آفریقا و تسلط بر منابع نفتی کشورهای منطقه است. تمامی بحران‌ها و اختلاف میان کشورهای عربی و دولت‌های منطقه برای تضمین بقای رژیم صهیونیستی بوده است. به همین دلیل از همان ابتدا که این غده سرطانی ایجاد شد، امام راحل مبارزه با آن و آزادی قدس شریف را به عنوان یک حکم شرعی اعلام کردند.

وی عنوان کرد: طی سال های گذشته رشد توانمندی‌های سیاسی و مبارزاتی مردم فلسطین در منطقه رو به صعود بوده و قدرت رژیم صهیونیستی این خانه عنکبوتی رو به افول می‌رود. در تعداد جمعیت هم فلسطینی‌ها از یهودی‌ها بیشتر هستند. هم اکنون شاهد نگرانی آمریکایی‌ها در شمارش معکوس پایان عمر این رژیم هستیم و حتی برخی نظریه پردازان در پی جایگزینی سرزمینی در آمریکای جنوبی برای آن هستند.

سردار رحیم صفوی با اشاره به اینکه معامله قرن ترامپ برای نجات صهیونیست‌ها است، گفت: ارزیابی‌ها آشکارا نشان دهنده از بین رفتن این رژیم تا ۲۵ سال آینده است. اگرچه لابی صهیونیست‌ها بزرگترین عامل تاثیرگذار بر دولت‌های آمریکا است و توطئه راه‌اندازی داعش را برای عقب انداختن این نابودی ایجاد کردند اما این توطئه با حمایت مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی و تشکیل ده ها هزار نیروی مردمی در سوریه و حشدالشعبی در عراق با شکست مواجه شد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: همانطور که شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کردند، شهدای مدافع حرم راه قدس را باز خواهند کرد.