وزیر خارجه عمان با ابراز همدردی با دولت و ملت ایران گفت : برای ابراز تسلیت و همدردی با ملت ایران و   ادامه رایزنی‌ها بین دو کشور به تهران سفر کرده‌ام.

به گزارش ایسنا: «بدر بن حمد البوسعیدی» در نشست مطبوعاتی با سرپرست وزارت خارجه، افزود: روابط  ایران و عمان رو به رشد است و ان‌شاءالله این روابط بیش از بیش گسترش پیدا می‌کند. وزیر خارجه عمان همچنین گفت: در دیدارش با علی باقری در مورد پرونده‌های موجود بین 2 کشور و همچنین موضوع فلسطین و دیگر مسائل منطقه‌ای و بین المللی گفت‌وگو کردیم.

هیچ گسستی در پیوند دوستانه با همسایگان به وجود نمی‌آید

سرپرست وزارت خارجه نیزدر نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه عمان تاکید کرد که ۲ کشور برای تلاش‌های بیشتر، جدی‌تر و مستمرتر برای توقف جنایت‌ها در غزه اتفاق نظر دارند.

علی باقری در این نشست تصریح کرد: با تشکر از وزیر خارجه عمان برای ابراز همدردی با دولت و ملت ایران و همچنین حضور هیات عمانی در مراسم تشییع و گرامی‌داشت یاد شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان و دیگر همراهانشان در چهارشنبه هفته گذشته تصریح کرد: دوستان عمانی نشان دادند که دوستان پایدار و و برادران صمیمی برای مردم  و دولت ایران هستند و ما در ایران قدردان این نوع نگاه و رویکرد برادران عمانی خود هستیم.

سیاست خارجی جایگاه ویژه‌ای در دکترین دولت آیت‌الله رئیسی داشت

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سیاست خارجی جایگاه ویژه‌ای در دکترین دولت آیت‌الله رئیسی داشت و یکی از حلقه‌های اصلی این دکترین بحث سیاست همسایگی بود در بخشی دیگر  از صحبت‌های خود با برشمردن مؤلفه‌های این دکترین گفت: در مراسم تحلیف آیت‌الله رئیسی، ایشان در دیدار با  مقامات کشورهای مختلف از جمله با همسایگان ،صداقت، هوشمندی و خلاقیت خود را به طرف‌های مقابل نشان دادند و و من خاطرم هست که برای این هیات‌ها در پایان دیدار با آقای رئیسی، رویکرد ایجابی دولت جدید برای آنها مشهود و ملموس بود.

در مسیر تحکیم پیوندهای دوستی، برادری و  ارتقای همکاری‌های چند جانبه با همسایگان هستیم

وی با بیان اینکه ما امروز در مسیر تحکیم پیوندهای دوستی، برادری و  ارتقای همکاری‌های چند جانبه با همسایگان هستیم، خاطر نشان کرد: اراده ما بر این است که هیچ حفره و گسستی در پیوند دوستانه با همسایگان وجود نداشته باشد و تلاش جدی داریم که در مسیر درست منطقه امن با همکاری همه کشورهای منطقه حرکت کنیم و این مسیر را دنبال کنیم.

سرپرست وزارت خارجه با بیان اینکه راه بیرون ماندن بیگانگان از منطقه صرفاً در تحکیم پیوندهای دوستی و همکاری بین همسایگان است، تصریح کرد: امروز با کمال خوشبختی و موفقیت این ابتکار دولت آیت‌الله رئیسی را در حالی که ایشان در میان ما نیستند در اختیار داریم و این دستاورد بزرگی برای ملت ایران است.