نماینده شیراز و زرقان در مجلس، ضمن ابراز تاسف از شهادت تعدادی از مستشاران کشورمان در حمله روز گذشته اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق خواستار اتخاذ تمهیداتی از سوی شورای امنیت ملی برای انتقام سخت از جنایتکاران اسرائیلی شد.

علیرضا پاک‌فطرت گفت: این جای تاسف دارد که متاسفانه تعدادی از نیروهای با تجربه نظامی خود را از دست دادیم و این موضوع می‌طلبد مسئولان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند تا بعد از این شاهد از دست دادن این گنجینه‌های ارزشمند نظام نباشیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بی‌تردید رژیم صهیونیستی اشراف اطلاعاتی بر جلساتی که در کشور سوریه برگزار می‌شود، دارد؛ بنابراین لازم است این قبیل جلسات در کشورهایی به غیر از سوریه برگزار شود و اجازه ندهیم به راحتی نیروهای ارزشمند کشورمان از دست بروند.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت اتخاذ تمهیداتی برای تسریع در روند انتقام سخت، تاکید کرد: قطعا باید پاسخ قاطعی به این جنایتکاران داده شده و انتقام سخت گرفته شود و شورای امنیت ملی باید در این زمینه تصمیم بگیرد. در پی حمله روز دوشنبه اسرائیل به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، سفارت روسیه در تهران با محکوم کردن حمله اسرائیل به سفارت ایران در سوریه تاکید کرد: این حملات می‌تواند باعث تشدید تنش‌ها در خاورمیانه که آبستن پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی است، شود.

در متن بیانیه سفارت روسیه در تهران آمده است: «عمیقا از حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که موجب بروز تلفات جانی و تخریب ساختمان آن گردید شوکه و خشمگین هستیم. این اقدام نه تنها نقض فاحش تمامی مبانی حقوق بین‌المللی از جمله کنوانسیون‌های وین است که مصونیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی را تضمین می‌نماید، بلکه می‌تواند باعث تشدید تنش‌ها در خاورمیانه که آبستن پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی است، شود.»