روز گذشته انتشار ویدئویی از دوربین مداربسته درمانگاهی در قم که درگیری میان یک زن و یک روحانی جوان را نشان می‌داد، به سرعت بازنشر و خبرساز شد.

دادستان عمومی و انقلاب استان قم در خصوص انتشار این فیلم اظهار داشت: ملت ایران در طول تاریخ خداپرست بوده و ۱۴۰۰ سال است در سایه فرهنگ اسلام زندگی می‌کند و به شدت پایبند به احکام و هنجاری‌های دین اسلام است و حتی غیرمسلمان‌ها هم در ایران در طول تاریخ به فرهنگ اسلامی ملت ایران احترام می‌گذارند و هیچگاه تظاهر به ضدیت با فرهنگ مردم مسلمان نکردند؛ لذا مردم انتظار دارند معدود افرادی که بعضاً فرهنگ اسلامی را مراعات نمی‌کنند از این غفلت خارج شوند.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن غریب افزود: در ارتباط با کلیپی که پخش شده به محض اطلاع دادستانی قم دستورات لازم را نسبت به شناسایی اخلالگران در نظم، سایر زوایای قضیه و همچنین شناسایی عناصری که تصویر را به رسانه‌های معاند منتقل کردند، صادر کرده است.

وی در عین حال تاکید کرد: ما از آمرین به معروف که شرایط و مراتب آن را مراعات کرده باشند با جدیت حمایت می‌کنیم و در هر صورت به این موضوع قاطعانه، عادلانه و با سرعت رسیدگی می‌کنیم. این مقام قضایی همچنین شایعات درباره پلمپ درمانگاه یا ابطال مجوز آن را تکذیب کرد و گفت: در رابطه با این موضوع تاکنون فردی دستگیر و هیچ گونه اقدام محدودکننده‌ای انجام نشده است.

پیش از این اظهارات، کانال الفرقان نوشته بود: «فرد هتاک به همراه مدیر درمانگاه و کارکنان درمانگاه توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و به دلیل همکاری با رسانه‌های معاند و ارسال فیلم دوربین مدار بسته برای رسانه‌های معاند مجوز درمانگاه باطل و مدیران درمانگاه به دستگاه قضایی معرفی شدند.»

خبرگزاری فارس نیز در این رابطه نوشت: «واضح است که در درجۀ اول زن مکشفه دچار فعل حرام شرعی کشف حجاب شده است. او البته در ادامه با هیاهو و حمله به روحانی جوان خطای دیگری مرتکب می‌شود.» 

این خبرگزاری با بیان اینکه بلافاصله این فیلم توسط فردی که گفته شده از مسئولین درمانگاه است به شبکه تروریستی اینترنشنال ارسال شده و در فضای مجازی به صورت گسترده پخش می‌شود، ادامه داده: «نباید از خطای فرد ارسال کننده ویدئو به شبکه‌های ضد انقلاب چشم پوشی کرد. موضوعی که پیگیری اطلاعاتی و برخوردی عبرت آموز را می‌طلبد.»