رئیس‌جمهور با بیان این‌که «همدلی جریانات سیاسی، زمینه بسیاری از اقدامات در کشور است» گفت: از نکات مهم دهه فجرِ امسال، توجه به انسجام ملی است. همه افراد با هر سلیقه سیاسی و هر انگیزه‌ای که به انقلاب و امام عشق می‌ورزند، صاحب این ایام هستند.

به گزارش ایسنا، ابراهیم رئیسی دیروز در دیدار با اعضای ستاد گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بر جذابتر و غنی‌تر برگزار شدن مراسم دهه فجر بویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، تأکید کرد.

وی با اشاره به برگزاری ۲ انتخابات در اسفند ماه امسال به فاصله اندکی از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی دیگر از مهمترین جلوه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی توجه به اراده مردم است. جمهوری اسلامی در ۴ دهه گذشته همواره بر مبنای اراده و خواست مردم اداره شده و اساسا توجه به اراده مردم در این سرزمین مولود انقلاب اسلامی است.

رئیس‌جمهور با اشاره به هجمه سنگین رسانه‌ای دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران، جهاد تبیین را از ابزارهای مهم مقابله با شبیخون فرهنگی و جنگ ترکیبی دشمن دانست و اظهار داشت: دشمن به دنبال رکود اقتصاد کشور بود، اما امروز شاهد آن است که رشد اقتصادی کشور از ۴ دهم درصد در ابتدای دولت سیزدهم به بیش از ۴ درصد رسیده و طبق گزارش مرکز آمار ایران روند رشد اقتصادی در در شش ماهه اول امسال نیز تدام داشته است. وی نفس خدمت‌رسانی عادلانه به همه مردم ایران و نه فقط مناطق برخوردار را نیز از مواهب و جلوه‌های انقلاب اسلامی برشمرد و بابیان اینکه، اشاره به دستاوردها و پیشرفت‌ها  به معنای نبود مشکلات نیست خاطرنشان کرد: خواست مردم این است که عملکرد مسئولان با اهداف و آرمان‌های جلوه یافته در دهه فجر تطبیق کامل داشته باشد بنابراین باید تلاش کنیم  در حوزه تقنین با قانون گذاری کارآمد، در حوزه عمل با اجرای دقیق و صحیح کارها و در عرصه قضاوت نیز امور مربوطه به گونه ای به انجام برسد که منجر به کارآمدی و گره‌گشایی باشد.

رئیسی با اشاره به اظهارات مطرح شده در جلسه درباره اهمیت مسائل اقتصادی و تمرکز دشمن بر برخی مشکلات این عرصه اظهار داشت: دولت مردمی همه توان و تمرکز خود را برای رفع کاستی‌ها و تامین مطالبات مردم به کار گرفته و رسیدگی به عرصه اقتصاد و معیشت مردم را در اولویت قرار داده است تا بتواند با غلبه بر مشکلات ساختاری و مزمن اقتصادی و گره گشایی های اقتصادی و معیشتی، رفاه بیشتری در زندگی مردم ایجاد کند

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت بزرگ ایرانیان خارج از کشور دلبستگی عموم آنها به کشور و انقلاب اسلامی توجه بیش از پیش به این بخش از جمعیت ایرانی اسلامی را خواستار شد.