به والله، اگر نمایندگان ذره‌ای «انقلابی» بودند باید صحن را ترک می‌کردند

نماینده مجلس مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت را «فاجعه» و «کاپیتولاسیون داخلی» خواند و گفت: به والله اگر ذره‌ای رفتار انقلابی در این مجلس بود باید نمایندگان در اعتراض به این تصمیم صحن مجلس را ترک می‌کردند تا آقای قالیباف با خیال راحت با دیگر سران قوا خودشان تصمیم بگیرند.

محمود احمدی بیغش در نطق میان دستور خود در جلسه علنی دیروز دوشنبه (۱۰بهمن) مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از آن‌چه انفعال مجلس در برابر طرح مولدسازی خواند، بیان کرد: مطلبی که بنده را متعجب‌ از این تصمیم مسئله‌دار کرده، سکوت شدید نمایندگان مجلس است. وی با زیر سوال بردن جایگاه قانونی شورای عالی هماهنگی ابراز عقیده کرد: این شورا با نادیده گرفتن ارکان رسمی قانونگذاری کشور از جمله مجلس به ظاهر قانونگذار وارد چنین تصمیم‌گیری‌های بدون پشتوانه قانونی می‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به قالیباف رئیس مجلس گفت:‌ دقیقا بفرمایید که کجای این دایره قدرتمند و مطمئن قرار گرفته‌اید که به راحتی به کل مجلس پشت پا می‌زنید و به عنوان یک ضلع این رکن وارد چنین تصمیم‌گیری می‌شوید؟ رئیس مجلس؛ چرا تا به حال از این قدرت باشکوه پشت صحنه استفاده نکردید؟

وی این اقدام را «کاپیتولاسیون داخلی» و بدعت‌گذاری غلط توصیف و ابراز عقیده کرد: اساسا مگر این دارایی متعلق به دولت است که بخواهد در یک فرآیند به نهادهای غیر پاسخگو واگذار شود؟

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی خطاب به محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه نیز عنوان کرد:‌ شما در مقام قاضی‌القضات که امید را بعد از مدت‌ها به دستگاه قضاوت برگرداندید، چرا تن به چنین مصوبه‌ای دادید؟ آیا با وجود این همه قضات برجسته، صاحب‌نام و حقوقدان حاذق کشوری لازم نبود در مورد چنین تصمیم خطیری استمزاج و اظهار نظر حقوقی و فنی بشود، به ویژه در خصوص بلااثر کردن تمام قوانین موصوفه و مربوطه آن هم به مدت دو سال؟