اغتشاشات اخیر جنگ احزاب بود

رئیس‌جمهور گفت: گفت: اغتشاشات اخیر جنگ احزاب بود و همه در آن حضور داشتند. سلطنت‌طلبان، منافقین و مستکبران در این جنگ نقش‌آفرینی می‌کردند.

به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز در مراسم تشییع ۲۰۰ شهید گمنام دفاع مقدس در مقابل دانشگاه تهران، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با بیان اینکه آغوش ملت برای کسانی که دچار فریب شده‌اند باز است ولی به معاندین رحم نخواهیم کرد، افزود: قرآن به ما هشدار می‌دهد که مراقب شایعه‌سازان و فضاسازان باشید که قصد انحراف جامعه اسلامی را دارند.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: امام و رهبری به وظیفه رهبری خود عمل کردند؛ چه در ریل‌گذاری و سیاست‌گذاری و چه هشدار دادن نسبت به اتفاقات آینده. کاستی‌ها مربوط به قوا و دستگاه‌های اداری است و امام امت به خوبی عمل کردند.

رئیسی تاکید کرد: دشمن به خاطر اینکه نظام را بزند، عمود این نظام را می‌زند زیرا این نظام به وجود او برپاست. در هر کجا که موفقیت می‌بینید، مربوط به آن است که به سخنان رهبری گوش داده شده است. مردم باید عملکردها را بررسی کنند و این نگاه منصفانه است. ما امروز در محضر شهدا و خانواده معظم شهدا به خاطر عنایتشان به نظام و این مملکت  خدا را شاکریم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز در جایگاه اقتدار در بسیاری از حوزه‌ها هستیم گفت: در همه حوزه‌ها،‌کشور پیشرفت‌های زیادی کرده و دلیل عصبانیت دشمن این پیشرفت‌ها است و تمام تلاش‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی مفتضحانه شکست خورده است.

 

از کانال‌های مختلف پیام می‌دهید که آماده گفتگو هستیم

وی خطاب به دشمنان گفت: چرا به ما از کانال‌های مختلف پیام می‌دهید که ما آماده گفتگو هستیم و قصد براندازی نداریم، در حالی که ما شما را می‌شناسیم.

رئیسی گفت: دشمن همه توان خود را به کار گرفت تا مانع پیشرفت ایران شود اما امروز اذعان می‌کنند که تمام فشارهایشان با شکست مواجه شده است.