آیت‌الله غیاث‌الدین طاهامحمدی، درمورد مهمترین دغدغه امروز اعضای مجلس خبرگان رهبری، گفت: رهبر معظم انقلاب یک یا شاید دو بار فرمودند که اصل رسالت خبرگان رهبری، که یکی از بهترین برنامه‌های حضرت امام است، این است که خدای ناکرده اگر برای رهبر اتفاقی افتاد رهبر بعدی را باید در آستین داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با پایگاه خبری جماران، افزود: امیدواریم که تا ظهور حضرت دوست، خداوند رهبری را در صحت و سلامت نگه دارد؛ و حتی بعد از ظهور. ما که خبر نداریم، احیانا اگر اتفاقی افتاد، بزرگترین دغدغه خبرگان رهبری این است که در میان همه علمای امت، شایسته‌ترین از هر نظر را انتخاب کنند که کشتی انقلاب در این دریای متلاطم بدون سکاندار نماند.

وی ادامه داد: سال 68 منافقین اعلام کردند که هر وقت رسانه‌ها بگویند خمینی از دنیا رفته، کد حمله به ایران است ولی خبرگان بی درنگ رهبر انقلاب را تعیین کردند و امید دشمن به یأس و ناامیدی مبدل شد.

طاهامحمدی در پاسخ به این پرسش که «آیت‌الله جنتی در اجلاس اخیر خبرگان بر رفع مشکلات معیشتی مردم تأکید داشتند. نظر شما در این خصوص چیست؟»، یادآور شد:‌ اینها تذکراتی است که همه دارند.

 وی همچنین در پاسخ خبرنگار جماران مبنی بر اینکه «آیا پیشنهادی در زمینه امور معیشتی مردم به رئیس‌جمهور به عنوان عضو مجلس خبرگان شده است؟»، گفت: همان روز اولی که آقای رئیسی رأی آورده بود زنگ زدند به ما و گفتم اول آب و نان مردم را درست کنید و بعد انرژی هسته‌ای را.