رئیس‌جمهور با ابراز نگرانی از تداوم تنش در منطقه قفقاز و با بیان اینکه پیوسته اوضاع و تحولات را در منطقه رصد می‌کنیم، خاطرنشان کرد: منطقه تحمل جنگ دیگری را ندارد.

ابراهیم رئیسی پیش از ظهر دیروز در گفت‌وگوی تلفنی با «نیکول پاشینیان»، نخست‌وزیر ارمنستان، با اشاره به اینکه امنیت در منطقه قفقاز برای ایران بسیار حائز اهمیت است،‌ تصریح کرد: منطقه قفقاز شرایط خاصی را طی می‌کند و متاسفانه هنوز آرامش به این منطقه بازنگشته است.

رئیس شورای‌عالی امنیت ملی همچنین با اشاره به نفوذ رژیم صهیونسیتی در منطقه، حضور آن را ضد امنیت و تهدیدی برای کل منطقه ازجمله میزبانانشان معرفی کرد.  رئیس جمهور تصریح کرد: امضاکنندگان بیانیه سه جانبه آتش‌بس به مفاد آن پایبند باشند و از هرگونه اقدامی در جهت ایجاد تنش در منطقه دوری کنند.

رئیسی افزود: مرزهای تاریخی ایران و ارمنستان بستر رفاه، همگرایی و امنیت منطقه محسوب می‌شود و تهران مصمم به ادامه همکاری در همه زمینه‌ها به نفع رفاه و ثبات منطقه است.

ارمنستان به دنبال تعمیق روابط با ایران در تمامی زمینه‌هاست

 نخست وزیر ارمنستان نیز در این تماس تلفنی با ابراز خرسندی از روابط رو به گسترش تهران و ایروان، تاکید کرد: ارمنستان به دنبال تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه‌ها است.

«نیکول پاشینیان» همچنین با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تحولات در منطقه قفقاز گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در رفع تنش‌ها و بحران‌های منطقه نقشی سازنده و تاثیرگذار داشته است.