عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: پس از برگزاری مراسم تنفیذ حکم رئیس جمهور منتخب از جانب مقام معظم رهبری، مطابق اصل ۱۲۱ قانون اساسی، مراسم تحلیف آیت‌الله رئیسی روز پنجشنبه ۱۴ مرداد در سالگرد صدور فرمان مشروطیت در محل مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

سید نظام‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خانه ملت توضیح داد: در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب، علاوه بر رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه و اعضای شورای نگهبان که طبق قانون اساسی باید در جلسه حضور داشته باشند، از برخی مقامات ‌‌و شخصیت‌های داخلی ‌‌و خارجی نیز دعوت به عمل آمده است.

وی با اشاره به جزئیات مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب، اظهار کرد: با توجه به اهمیت بین‌المللی مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب، از جانب رئیس مجلس شورای اسلامی ستادی با ۱۱ کمیته مسئولیت تمهید مقدمات، دعوت و استقبال از مدعوین خارجی و داخلی، اطلاع‌رسانی، امنیت ‌و حراست، امور بهداشتی و... مراسم تحلیف را عهده‌دار شده است.

به گفته موسوی، رئیس مجلس در حکمی مهندس علی قلی‌ها را به عنوان رئیس این ستاد منصوب کرده است.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: در برگزاری مراسم تحلیف، پروتکل‌های بهداشتی متناسب با وضعیت اپیدمی کرونا در نظر گرفته شده و ستاد کرونا مجلس در این باره تمهیدات لازم را اندیشیده است.

موسوی به زمان مراسم تنفیذ حکم رییس جمهوری منتخب اشاره‌ای نکرد اما در دوره‌های گذشته معمولا، مراسم تنفیذ حکم روسای جمهوری توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز ۱۲ مردادماه در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور مسئولان نظام و شخصیت‌های لشکری و کشوری و سفرای کشورهای خارجی برگزار شده و در جریان آن، مطابق اصل ۱۱۰ قانون اساسی، رهبر معظم انقلاب با تنفیذ رأی ملت، رییس جمهوری منتخب را به طور رسمی به این مسئولیت منصوب کرده‌اند.

امسال نیز انتظار می‌رود این مراسم روز سه‌شنبه، ۱۲ مرداد و دو روز پیش از مراسم تحلیف و سوگند رییس جمهوری در مجلس شورای اسلامی برگزار شود.