رییس دفتر رییس جمهور در واکنش به انتقادات نسبت به انتصاب استاندار سابق خوزستان به ریاست سازمان ملی استاندارد به دلیل نوع عملکرد توام با انتقادات فراوان نسبت به وی در استانداری خوزستان، گفت: به ما نامه‌هایی از استان خوزستان رسید که از ما می‌خواستند او را از استانداری برنداریم.

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره علت انتصاب غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان بر سازمان استاندارد، افزود: یک ارزیابی در یک مقطع در دو سال قبل راجع به یکی از موضوعاتی که وزارت کشور در زمینه آن استانداران را مورد بررسی قرار می‌دهد به دست مطبوعات افتاده است در حالی که موارد ده تا پانزده‌گانه‌ای برای بررسی استانداران وجود دارد و این یکی از موارد خاص در دو سال پیش بوده است.

وی با بیان اینکه نمی‌توان استانداری اگر در موارد بسیاری عملکرد مناسب داشته به خاطر یک مورد خاص کنار گذاشته شود، افزود: شریعتی با ارزیابی‌های صورت گرفته، استاندار خوبی است و حق نیست بر اساس کاغذی که نمی‌دانم چطور از وزارت کشور بیرون رفته است، وی را اینگونه قضاوت کرد.

اظهارات واعظی در حالی است که شریعتی علاوه بر کسب رتبه آخر در گزارش ارزیابی استانداران که واعظی به آن اشاره می‌کند، در طی ریاست چهار ساله خود بر استانداری خوزستان، حواشی بسیاری داشته است.

رئیس دفتر رییس‌جمهور همچنین در مورد اظهارات محمود علوی، وزیر اطلاعات پیرامون فتوای رهبر انقلاب درباره حرمت استفاده از سلاح هسته‌ای، گفت:  موضع نظام و دولت تغییر پیدا نکرده و فتوای رهبری به قوت خود باقی است و این فتوا چیزی نیست که با یک حرف تغییر کند.

واعظی در پاسخ به این پرسش که آیا روحانی در این زمینه به وزیر اطلاعات تذکری داده است، اظهار کرد: بله.

وی در خصوص برنامه دولت برای کرونا و تعطیلات عید نوروز، بیان کرد: در ارتباط با برنامه نوروزی بنای ما بر این است که تا می‌توانیم سخت‌گیری‌ها را ادامه دهیم و اگر ان شاءالله مردم همراهی کردند و بتوانیم وضعیت مناسبی در پایان اسفند داشته باشیم، بتوانیم ساز و کار جدیدی در تعطیلات نوروز داشته باشیم تا مردم از تعطیلات استفاده بهتری داشته باشند.