معاون هماهنگ‎کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اغلب مجروحان حادثه  کنارک ترخیص شده‌اند و سه نفری که الان در بیمارستان گلستان و یک نفر در بیمارستان چابهار به سر می‌برند، حالشان مساعد است و به زودی ترخیص خواهند شد.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری صبح دیروز با حضور در بیمارستان گلستان، از سه تن از مجروحان حادثه ناو کنارک عیادت کرد و روند مداوا و درمان آن‌ها را مورد ارزیابی قرار داد.

امیر دریادار سیاری در این دیدار، با تاکید بر اینکه شهدای این حادثه باعث عزت، افتخار، سرافرازی و نشان دادن توان بازدارندگی ما در دریا هستند، اظهار کرد: همه ما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح، داغدار این حادثه هستیم و خودمان را در داغ خانواده‌های شهدا شریک می‌دانیم.

وی افزود: چیزی که برای من بسیار جالب بود، روحیه این عزیزان است و برای ما درس بزرگی است که اعلام آمادگی می‌کنند بعد از بهبودی، هر چه سریع‌تر برای ادامه خدمت به منطقه اعزام شوند.

در همه تمرینات نظامی اینگونه اتفاقات می‌افتد

معاون هماهنگ‌کننده ارتش در ادامه خاطرنشان کرد: دشمن همواره در صدد القای شبهادت و خبرسازی و نهایتا تلاش برای تضعیف قدرت دفاعی جمهوری اسلامی است، اما ملت و نیروهای مسلح ما هوشیار است و مقهور شیطنت‌های دشمن نمی شوند و نیروی دریایی راهبردی ما به برکت خون شهدا، اقتدار دریایی و ماموریت های خود را همچون گذشته انجام خواهد داد.

امیر دریادار سیاری اظهار داشت: ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران هر هفته به طور متوسط یک رزمایش در زمین، هوا، دریا و زیر سطح داریم و در این رزمایش‌ها صحنه‌های واقعی نبرد با مهمات، موشک و تجهیزات نظامی تمرین می‌شود. در همه تمرینات نظامی و دریایی دنیا این‌گونه اتفاقات می‌افتد و مروری بر سوابق سوانح دریایی جهان کاملا مؤید اتفاقات به مراتب بدتر است.

وی تصریح کرد: هیچ کشوری اسرار دفاعی خود را افشا نمی‌کند و ما نباید به دست خودمان اطلاعات و اسرار نظامی را به دشمن بدهیم.

این مقام نظامی خطاب به مجروحان حادثه  کنارک گفت: اقتدار دریایی ما از گذشته و حال مرهون حضور دریادلان در پهنه آب‌های سرزمینی و اجرای موفق هزاران ماموریت دریایی است.

در این دیدار، مجروحان حادثه شناو کنارک آمادگی کامل خود را بعد از مرخصی از بیمارستان برای ادامه خدمت در مناطق مختلف دریایی و صیانت از حدود و ثغور دریایی اعلام کردند.