نماینده مجلس دهم با بیان اینکه شورای نگهبان را بیش از حد وارد مسائل سیاسی کرده‌اند، گفت: چیزی که در تأیید صلاحیت‌های این دوره مجلس اتفاق افتاد امری کاملاً غیرمتعارف و در برخی موارد غیرقانونی بود؛ متاسفانه قبل از اینکه رسیدگی در مورد افراد انجام شود، سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که تعدادی از نمایندگان مشکلاتی داشتند و همه را به نوعی متهم به مفاسد مالی و اخلاقی کرد در حالی که بسیاری از افرادی که تأیید صلاحیت نشدند هیچ کدام از این موارد را نداشتند و هیچ امکانی هم برای رسیدگی به اعتراض‌ها وجود نداشت.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه همان زمان اعتراض‌های زیادی توسط نمایندگان و ریاست مجلس صورت گرفت و چندین بار اعتراض علنی داشتند، بیان کرد: منابع گزارش‌هایی که به شورای نگهبان داده شد، غیررسمی و در مورد خیلی از افراد نادرست بود؛ بسیاری از نمایندگان مجلس که گفت‌وگوی مستقیم که با آقای کدخدایی داشتند دریافتند که گزارشات ارسال شده به شورای نگهبان از منابع غیررسمی داده شده و شورا نیز بر مبنای آن‌ها نتیجه‌گیری‌هایی کرده است. این نماینده مجلس تصریح کرد: حاصل گزارش‌ها، بازی با آبروی افراد و باعث پایین آمدن مشارکت عمومی مردم شد. اتفاقا بسیاری از رد صلاحیت‌ها فقط بخاطر نطق‌ها و اظهارنظر قانونی نمایندگان صورت گرفت.

وی درباره اظهارنظر سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با طرح دوفوریتی اصلاح قانون انتخابات اظهار کرد: امروز ما با مجلسی مواجه هستیم که اگر به آمار نگاه کنیم می‌بینیم افراد زیادی  با ۸ و ۱۰ هزار رأی وارد مجلس شدند؛ این در هر جایی که اعلام شود قابل دفاع نیست. خوب است که آقای کدخدایی خودشان بنشینند و تعداد آراء هر حوزه را بررسی کنند و ببینند که مشارکت را به کجا رساندند و فردی که امروز وارد مجلس شده با چه تعداد آرایی آمده و چگونه می‌تواند نمایندگی یک ملت را به دوش بکشد. عضو کمیسیون بهداشت مجلس در دفاع از طرح اصلاحیه قانون انتخابات، با تاکید بر اینکه کار نمایندگان نیز کاری بسیار به جا و قانونی بوده و جزء حق‌الناس است، خاطرنشان کرد: این قانون تنها برای نمایندگان فعلی نیست بلکه برای همه ادوار و همه انتخابات‌ قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه هرچند امیدوار نیستیم که شورای نگهبان آن را تأیید کند، گفت: موضع‌گیری که اکنون آقای کدخدایی دارند به این معناست که شورای نگهبان این طرح را تصویب نخواهد کرد.