آیت‌الله علم‌الهدی گفت: در کنار فرشتگان جهادی، عناصر پلیدی در میدان‌های اقتصادی وجود دارند که به سودجویی و احتکار مشغول‌اند، دستگاه‌های مسؤول اقدام لازم در برخورد با این افراد را انجام دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه مکتوب نماز جمعه، نهم اسفند گفت: برحسب بیانیه‌ای که اعلام شد، اطاعت کرده و نماز جمعه را برگزار نکردیم ضمن اعتقاد به اینکه نماز جمعه فریضه الهی است و در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود.

او افزود: در حالی‌ که شهر و کشور در قرنطینه نیست و اجتماعات در مشهد در فضای باز و صحن‌های حرم مطهر به‌وسیله مسؤولان پزشکی تجویز شده است، تعطیلی این فرضیه الهی توجیهی ندارد. امام جمعه مشهد افزود: از عزیزان ایثارگر در عرصه‌های مقاومت و مبارزه با  ویروس خطرناک کرونا متشکرم.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: در کنار فرشتگان جهادی، عناصر پلیدی در میدان‌های اقتصادی وجود دارند که به سودجویی و احتکار مشغول‌اند، دستگاه‌های مسؤول اقدام لازم در برخورد با این افراد را انجام دهند. او تصریح کرد: بدخواهان و دشمنان از این ابتلا اظهار خوشحالی می‌کنند و آن را ابزاری برای بروز کینه خود علیه ملت مسلمان ایران قرار داده‌اند و بدین وسیله چهره دوست و دشمن امروز عیان‌تر از گذشته قابل ‌تشخیص است. خطیب نماز جمعه مشهد مقدس افزود: کارگزاران این نظام مقدس تمام همت و توان خود را برای برداشتن بار از دوش مردم به کار بگیرند و باید در کنار یکدیگر باشیم و با همدلی، این روزها را پشت سر بگذاریم. پیش از این، حجت‌الاسلام سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در شهر قم و امام جمعه این شهر نیز با لغو نماز جمعه در قم مخالفت و نهاد نماز جمعه استان قم طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که «نمازجمعه نهم اسفندماه قم به امامت حجت الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی‌فقیه در شهر قم و با حضور ائمه محترم جمعه در سایر شهرها اقامه خواهد شد.» هرچند که فریضه نماز جمعه روز گذشته در قم نیز برگزار نشد.