نماینده مشهد از مخالفت هیأت رئیسه مجلس با انتشار عمومی آرای نمایندگان خبر داد.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با فارس، گفت: تعدادی از نمایندگان به صورت داوطلبانه با ارسال نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس خواستار انتشار شفاف آرایشان شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام تعدادی از نمایندگان به هیچ وجه مخالف آئین‌نامه داخلی مجلس نیست، گفت: این عده از نمایندگان مجلس به صراحت از هیأت رئیسه و آقای لاریجانی خواسته‌اند که آرایشان را به صورت شفاف برای مردم منتشر کنند. چرا که هیچ نوع خلاف قانونی در این زمینه وجود ندارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: متاسفانه بعضی از افراد در هیأت رئیسه مجلس با فرار رو به جلو درخواست تعداد زیادی از نمایندگان مجلس برای انتشار عمومی آرایشان را خلاف آئین‌نامه داخلی مجلس تلقی کردند و به دنبال جلوگیری از انتشار عمومی آراء همه نمایندگان هستند.

پژمان‌فر گفت: نص صریح آیین‌نامه داخلی مجلس برای اجرای همگانی است در حالی که بخش زیادی از نمایندگان مجلس داوطلبانه اعلام کردند که آراء شان باید منتشر شود. ضمن اینکه ما به هیچ وجه دیگران را ملزم به اجرای این موضوع نکردیم بلکه داوطلبانه این موضوع را پذیرفته‌ایم و آن را اعلام کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ممکن است در بین نمایندگان مجلس کسی این موضوع را نپذیرفته و آن را اجرایی نکند در حالی که این حق برای بقیه نمایندگان وجود دارد که می‌توانند از هیأت رئیسه بخواهند آرایشان به صورت عمومی و شفاف برای مردم منتشر شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس خاطرنشان کرد: در چند ماه قبل چنین پیشنهادی را بنده ارائه کردم که البته این موضوع بعد از عدم رای آوری دو فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان پیشنهاد شد و بر همین اساس هم برای روشن شدن موضوع فرمی را تهیه کرده و به تعداد نمایندگان مجلس آن را چاپ کرده و در روی میز آنها قرار دادیم و به آنها گفتیم اگر نماینده‌ای این موضوع را می‌پذیرد و دوست دارد آرایش به صورت عمومی و شفاف برای مردم منتشر شود می‌تواند آن برگه را امضا کرده و به هیأت رئیسه بدهد ضمن اینکه در این برگه حتی گزینه‌های مختلف انتشار عمومی نظیر حضور و غیاب،‌ حقوق، مرخصی و ماموریت یا آرای منتشر شود که حتی برخی نمایندگان برخی از این گزینه‌ها را تائید نکردند و برخی هم تمام این گزینه‌ها را پذیرفتند.