رئیس‌جمهوری روابط ایران و جمهوری آذربایجان را دوستانه، برادرانه و رو به گسترش دانست و بر ضرورت تلاش مسئولان دو کشور در راستای توسعه مناسبات و همکاری‌های همه جانبه تهران- باکو تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی دیروز در تماس تلفنی «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهوری آذربایجان، با تبریک متقابل عید سعید قربان به دولت و ملت جمهوری آذربایجان، گفت: خوشبختانه شاهد روند پیشرفت مثبت در همکاری‌های فی‌مابین با تلاش مسئولان دو کشور هستیم. رئیس‌جمهوری سفر متقابل مسئولان و وزیران ایران و جمهوری آذربایجان به دو کشور را دارای نتایج تاثیرگذار در توسعه روابط و همکاری‌ها برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تلاش و اهتمام بیشتر مسئولان شاهد تسریع در به ثمر رسیدن توافقات و همکاری‌های متقابل باشیم. روحانی خاطرنشان کرد: جمهوری آذربایجان همواره کشور دوست و برادر ایران بوده و مطمئنا این دوستی و برادری میان دوملت بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

روابط دوجانبه ثمره تلاش صمیمانه مسئولان تهران و باکو 

الهام علی اف نیز در این گفت‌و‌گوی تلفنی با تبریک عید سعید قربان به دولت و ملت ایران، گفت: روابط و همکاری‌های ایران و جمهوری آذربایجان روبه‌توسعه و گسترش است و این ثمره تلاش، اهتمام و روابط مستمر و صمیمانه مسئولان در تهران و باکو است. رئیس‌جمهوری آذربایجان با ابراز امیدواری برای دیدار با دکتر روحانی در آینده نزدیک، گفت: مطمئناً روابط دو کشور و دو ملت بهتر از گذشته و روبه توسعه خواهد بود.