رئیس‌جمهور با بیان اینکه اینکه راه مذاکره وزارت خارجه و رئیس این دستگاه وزیر امور خارجه است، گفت: دولتی که مدعی ابرقدرتی است از مصاحبه وزیر خارجه ما می‌ترسد و تمام ارکان کاخ سفید از مصاحبه یک انسان منطقی و بزرگ و خردمند به لرزه می‌افتند 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسن روحانی بعد از افتتاح نیروگاه ۴۵۰ مگاواتی سیکل ترکیبی شهرستان بناب با بیان اینکه بسیار روز خوبی برای من، هیات دولت و مردم آذربایجان شرقی و شهرستان هریس است که قدم دیگری را برای رونق و رشد اقتصادی برمی‌داریم.

وی افزود: اینکه ظرف ۳ سال یعنی از سال ۹۵ این نیروگاه توسط مهندسان، کارگران و مدیران ساخته شده به این معنی است که ما توانسته‌ایم قدم بزرگی را برداریم و برای همه ما مایه مباهات است.

رشد چشمگیری در سرمایه‌گذاری و تولید در حوزه انرژی داشتیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه طرح‌های زیربنایی برای تحولات اقتصادی و اجتماعی کشور بسیار حائز اهمیت است، افزود: وقتی انسان می‌تواند از این مواهب استفاده کند مانند ماهی است که در آب زندگی می‌کند و قدر آن را نمی‌داند اما وقتی به طور مثال در بیمارستانی قطعی برقی داشته باشیم و یا موادی که در سایه انرژی تولید می‌شود در اختیارمان نگیرد متوجه می‌شویم چقدر این طرح‌ها ارزشمند است.

وی با اشاره به آمار وزیر نیرو گفت: در آغاز پیروزی انقلاب مقدار برق کشور ۷ هزار مگاوات بوده و در آغاز دولت تدبیر و امید ۶۹ هزار مگاوات و امروز ۸۱ هزار ۷۰۰ مگاوات است که به معنای رشد چشمگیر در سرمایه‌گذاری و تولید در حوزه انرژی است.

افتتاح‌ها برای ما به مثابه یک فتح است

روحانی با بیان اینکه ما وارد تکنولوژی‌هایی شده‌ایم که دارای راندمان بالایی است، افزود: راندمان ۵۸ یک راندمان بسیار مطلوب است و ما را وارد کلاس F کرده است.

وی با بیان اینکه در شرایطی هستیم که این افتتاح‌ها برای ما به مثابه یک فتح است، گفت: در سال جدید ما در هر ماه و در هر استان شاهد افتتاح در زمینه طرح‌های برقی و آبی هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه در حال حاضر همچنان این افتتاح‌ها ادامه دارد، گفت: اینکه بیش از ۶ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح می‌کنیم به معنای امید و نشان و پویایی در جامعه است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: امروز بعد از گذشت بیش از یکسال که به قول خودشان فشار تحریمی زیادی را بر ایران داشته‌اند به کارهای کودکانه دست می‌زنند، یک روز می‌گویند می‌خواهیم مذاکرده کنیم، یک روز  می‌گویند مذاکره ما بدون پیش شرط است، اما از طرفی وزیر خارجه همان کشوری که می‌خواهند با آن مذاکره کنند را تحریم می‌کنند و البته قبل از آن غلط بزرگ‌تری کردند که رهبری را تحریم کردند.

وی با عنوان اینکه راه مذاکره وزارت خارجه و رئیس این دستگاه وزیر امور خارجه است، گفت: دولتی که مدعی ابرقدرتی است از مصاحبه وزیر خارجه ما می‌ترسد و تمام ارکان کاخ سفید از مصاحبه یک انسان منطقی و بزرگ و خردمند به لرزه می‌افتند و می‌گویند وزیر امور خارجه ایران بر افکار عمومی ما تاثیر می‌گذارد و واقعیت را وارانه برای مردم ما نشان می‌دهد.

تردید ندارم که بدخواهان از تحریم خود پشیمان خواهند شد

روحانی با بیان اینکه اتفاقا اینکه بخش خصوصی کاری را انجام می‌دهد باعث افتخار مضاعف است و دولت باید به مرور این‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند، گفت: این به معنی این است که مردم مسیر درستی را انتخاب کرده‌اند و به معنی این است که مسیر انسجام و توسعه ادامه خواهد یافت و تردید ندارم که بدخواهان از این تحریم خود پشیمان خواهند شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تحریم ایران شکست سیاسی، اخلاقی، حقوق و شکست تعهدشان در برابر نهادهای بین‌المللی و سازمان ملل و در مقابل ملت ۸۲ میلیونی است، گفت: این تحریم به ضرر اروپا و دیگران هم است، ما هم ضرر می‌کنیم اما در بخش منفعت، منفعت اصلی مال مردم ایران است که روی پای خود می‌ایستند و پیشرفت می‌کنند.

روند تورمی ما کمتر خواهد شد

وی با بیان اینکه می‌دانیم مردم تحت فشار هستند، گفت: مردم ما سر فرود نیاورده و سختی را به دل و جان خریدند و می‌دانند که همه مسئولان همه تلاش خود را به کار می‌گیرند و به کار گرفته‌اند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمار بیکاری ما کاهش یافته و روند تورمی ما هم کمتر خواهد شد، گفت: راه ما با تلاش فداکاری، اتحاد و ورود دانشگاهی‌ها و متخصصان، رفاه و راحتی بیشتر را در پی خواهد داشت.