طی روزهای گذشته، ۶ کارگر در چهار حادثه جداگانه شغلی در شهرهای، یزد، مشهد و اصفهان جان خود را از دست داده یا زخمی شدند.

به گزارش ایلنا، در حادثه اول که روز پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت) در یک کارخانه کاشی واقع در شهرک صنعتی حاجی‌آباد اشکذر رخ داد، دو کارگر بر اثر برق‌گرفتگی جان خود را از دست دادند.

«حسین طباطبایی» مسئول روابط‌عمومی اورژانس یزد گفت: در پی این اتفاق که به دنبال رعایت نشدن نکات ایمنی حوالی ساعت سه بامداد روز پنجشنبه رخ داد، دو کارگر حدودا ۲۵ساله تبعه افغانستان حین کار در یک کارخانه کاشی در شهرک صنعتی حاجی‌آباد اشکذر دچار حادثه برق‌گرفتگی با برق سه‌فاز شدند که متاسفانه به‌رغم حضور گروه‌های امدادی هر دو جان خود را از دست دادند.

در حادثه دوم که باز هم در روز پنجشنبه و بر اثر برق‌گرفتگی رخ داده، دو کارگر در مشهد هنگام تخلیه آب به وسیله دستگاه کف‌کش دچار برق‌گرفتگی شدند و جان باختند.

آتشپاد دوم «حسن نجمی» معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد درباره جزئیات این حادثه گفت: این حادثه به دنبال بارنندگی‌های اخیر زمانی رخ داد که دو کارگر که گفته می‌شود پدر و پسر بودند، هنگام تخلیه آب‌گرفتگی آب‌انبار یک آشپزخانه با پمپ کف‌کش به دلیل نقص ایمنی دستگاه دچار برق‌گرفتگی شده و هر دو جان خود را از دست می‌دهند.

در حادثه سوم که باز هم در روز پنجشنبه رخ داد، یک کارگر شاغل در یک معدن شن و ماسه در شهرستان دهاقان استان اصفهان بر اثر سقوط در قیف فوت می‌کند.

«حسین عسکریان» رئیس آتش‌نشانی شهرستان دهاقان با تایید این خبر گفت: کارگر فوت‌شده تبعه کشور افغانستان است که امدادگران برای خارج کردن جسد وی ناچار شدند دهنه قیف را برش بدهند. در حادثه دیگری که روز جمعه (۲۱ اردیبهشت) رخ داد، یک کارگر شاغل در پروژه متروی اصفهان که در حال بتن‌ریزی در حوالی در خیابان کاشانی اصفهان بود، بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شد.

«محمد شریعتی» سخنگوی آتش‌نشانی اصفهان درباره این حادثه که برای یک کارگر حدودا ۳۵ساله اتفاق افتاده، گفت: این حادثه برای یک کارگر در پروژه متروی اصفهان در حالی اتفاق افتاد که وی حین کار قالب‌بندی دیوار مترو در حوالی خیابان کاشانی اصفهان از ارتفاع ۱۰ متری سقوط می‌کند.