مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، آخرین جزئیات واگذاری سهام ۹۰هزار میلیاردی دولت به این سازمان را تشریح کرد.میرهاشم موسوی در گفت‌وگو با مهر گفت: در حال حاضر در بخش درمان مستقیم مشکل خاصی وجود ندارد و عملاً هیچ پرداختی از جیب مردم انجام نمی‌شود.

وی درباره واگذاری سهام در سال گذشته، افزود: در سال گذشته با همکاری هیأت دولت با تأمین اجتماعی تمامی سهام به تأمین اجتماعی واگذار شد و اتفاق خوبی که رخ داد این بود که در گذشته برخی شرکت‌های ضررده به تأمین اجتماعی واگذار می‌شد اما در این دوره این اتفاق رخ نداد طوری که حتی یک یا دو بار مصوبه هیأت دولت را اصلاح کردیم که سهام ارزنده‌ای را به ما بدهند که در نهایت این اتفاق رخ داد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: تسویه بدهی‌های در این حجم تاکنون سابقه نداشته و ما توانستیم با این سهام، بدهی ۸۸هزار میلیاردی بانک رفاه را تسویه کنیم.

موسوی افزود: در سال جاری نیز قرار است بیش از ۹۰هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی پرداخت شود که تمامی سازوکارهای آن انجام و مصوبه دولت در خصوص واگذاری ابلاغ شده طوری که پیشنهادهایی داشته‌ایم که بتوانیم سهام را به نقدینگی تبدیل کنیم تا برخی از مشکلاتمان برطرف شود. وی گفت: در این خصوص پیش‌نویسی را به دولت ارائه داده‌ایم تا سهام را به مجموعه اقتصادی واگذار کنیم و بتوانیم با نقدینگی که دریافت می‌کنیم تعهدات خود را به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی انجام دهیم. موسوی افزود: پیشنهاداتی را به دولت ارائه داده‌ایم که امیدواریم تعیین تکلیف و به زودی واگذاری‌ها عملیاتی شود.