نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس گفت: احکام حقوقی بازنشستگان و کارکنان دولت، نهادها و نیروهای پرتلاش انتظامی هیچ سنخیتی با تورم این روزها ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه محمودی در نشست علنی دیروز مجلس، در نطق میان‌دستور گفت: آقای رئیسی، وضعیت بسیار نامناسب معیشتی مردم، شرایط ناپایدار اقتصادی، تورم افسارگسیخته، زخم‌های عمیق باقیمانده بر تن مردم پس از جراحی اقتصادی بدون برنامه‌ریزی، عدم هماهنگی تیم اقتصادی دولت و عدم توانایی برخی مدیران در کنترل و نظارت بر بازار قابل چشم‌پوشی نیست.

وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد کوچک و حتی حذف سفره‌های مردم هستیم، گفت: اقشار متوسط جامعه، ضعیف و اقشار مظلوم و ضعیف جامعه در حال نابودی هستند.

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس افزود: پس از گذشت 150 روز از آغاز سال 1401، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بلاتکلیف است. رتبه‌بندی معلمان و ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی دولت در حد حرف  باقی مانده و تبدیل وضعیت ایثارگران در برخی از دستگاه‌های اجرایی اجرا نشده است.

عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس خاطرنشان کرد: در حوزه زنان و جوانان برنامه قابل قبولی توسط دولت ارائه نشده و عدم برنامه‌ریزی و اقدامات موثر در وزارت جهاد کشاورزی، صنعت دام و طیور را در سراشیبی سقوط و نابودی قرار داده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: خبری از تحقق وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال نیست و قیمت دارو افزایش قابل توجهی داشته و وزیر بهداشت نه برنامه‌ای دارد و نه پاسخگو است. وی تاکید کرد: بیمه تکمیلی رانندگان تمدید نشده و کسی هم پاسخگو نیست. توزیع لاستیک‌های وارد شده به کشور و تخصیص روغن با نرخ دولتی به انجمن‌های صنفی وضعیت نابه‌سامانی دارد. مصوبات سفرهای استانی در پیچ و خم بروکراسی اداری بین سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های اجرایی بی‌نتیجه مانده و در استان اصفهان باز هم بی‌عدالتی، کج‌سلیقگی و تبعیض در توزیع منابع مالی حاصل از سفر رئیس‌جمهور، موج می‌زند و موجب نارضایتی مردم شهرستان‌ها شده و گوش شنوایی هم برای اجرای عدالت وجود ندارد.

محمودی ادامه داد: آقای رئیس جمهور! بالغ بر 5 ماه است به بهانه کنترل تورم، پرداخت تسهیلات خرد با مبالغ کمتر از 50 میلیون تومان بیش از 90درصد کاهش داشته، به گونه‌ای که فقط در حوزه انتخابیه من، بالغ بر 1500فقره درخواست مردم برای دریافت وام آن هم برای دارو و درمان، پرداخت رهن و اجاره مسکن و خرید اقلام ضروری بدون پاسخ باقیمانده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سفرهای رئیس‌جمهور به استان‌ها افزود: اکنون که سفرهای استانی به اتمام رسیده، لطفا با تمرکز بیش از پیش به مشکلات کلان کشورو تغییر برخی از مدیران ناکارآمد و بی‌برنامه به فریاد مردم برسید. وی در پایان تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم پیش‌بینی دولت در تامین بودجه دارو و درمان جانبازان و ایثارگران، این عزیزان با مشکلات عدیده مواجه هستند  که در صورت عدم ورود جدی دولت، حوزه دارو و درمان بحرانی و غیرقابل جبران خواهد شد.