دبیر کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: دومین مرحله متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در حالی اجرا شد که هنوز منابع مورد نیاز مرحله اول متناسب‌سازی به سازمان واگذار نشده است.

به گزارش توسعه ایرانی، محمد اسدی با تأکید بر لزوم اجرای مصوبات مجلس برای تقویت بنیه مالی سازمان تأمین اجتماعی گفت: باید مصوبه سال گذشته مجلس برای واگذاری ۳۲هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی به تأمین اجتماعی اجرا شود تا این سازمان بتواند به پشتوانه منابع مالی قابل اتکا، علاوه بر اجرای متناسب‌سازی، خدمات مطلوب و مورد نیاز جامعه تحت پوشش را ارائه دهد. وی ادامه داد: پس از پیگیری‌های فراوان صورت گرفته توسط مدیرعامل و تیم مدیریتی تأمین اجتماعی، مبایعه‌نامه مربوط به واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به ارزش ۳۲هزار میلیارد تومان در اجرای مصوبه سال گذشته مجلس به سازمان تحویل شده و انتظار داریم فرآیند واگذاری هرچه سریع‌تر تکمیل شود و در گام بعد نیز به دنبال دریافت منابع ۸۹هزار میلیارد تومانی مربوط به بودجه سال جاری هستیم. رئیس کانون بازنشستگان استان قزوین تحقق مطالبات بازنشستگان و بهبود وضعیت معیشت آنها را تنها از طریق بهبود و ارتقای مداوم خدمات تأمین اجتماعی امکان‌پذیر دانست و گفت: این سازمان در سال جاری ماهیانه بیش از ۱۵هزار میلیارد تومان هزینه دارد و برای ایفای تعهدات خود علاوه بر دریافت به موقع حق بیمه که مهمترین منبع مالی تأمین اجتماعی است، باید مطالبات از دولت را نیز با سازوکاری دقیق و مؤثر دریافت کند.

اسدی افزود: امیدواریم منابع مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بهتر و سریع‌تر از منابع مرحله اول به تأمین اجتماعی پرداخت شود و دولت به‌زودی سازوکار مؤثری را برای ایفای تعهدات خود در قبال بیمه‌شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی ایجاد کند. وی ادامه داد: تکلیف قانونی دولت در سال جاری پرداخت ۸۹هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی است و بهتر است پرداخت‌ها از ابتدای سال شروع شود تا بازنشستگان نسبت به ایفای تعهد دولت در قبال این سازمان دلگرم و خوش‌بین شوند.