کارگران واحد تعمیرات پتروشیمی فناوران نسبت به پایین بودن برخی مزایای خود نسبت به سایر پتروشیمی‌ها اعتراض دارند.

به گزارش ایلنا، «غلامحسین حیدری» عضو مجمع نمایندگان کارگری استان خوزستان از برگزاری اعتراض صنفی در واحد تعمیرات پتروشیمی فناوران خبر داد. به گفته وی، حدود ۵۰ نفر از کارگران این واحد روز شنبه (10 آبان) دست از کار کشیدند.

حیدری افزود: این کارگران به پایین بودن مزایای مزدی خود نسبت به پترشیمی‌های هلدینگ خلیج‌فارس مانند پتروشیمی بندر امام اعتراض دارند و خواهان یکسان‌سازی پاداش‌ها هستند. پاداش‌های آنها با پتروشیمی‌هایی در تملک هلدینگ خلیج‌فارس تفاوت دارد در حالی‌که کارگران می‌گویند باید یکسان‌سازی اتفاق بیفتد.

این فعال کارگری تاکید دارد که نظیر چنین تفاوتی پیش از این هم وجود داشت. زمانی که مسئولان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، طرح طبقه‌بندی مشاغل را در پتروشیمی‌های مستقر در این منطقه اجرا کردند، نتیجه یکسان نبود و برخی پتروشیمی‌ها مبالغ پایین‌تری را از این بابت به کارگران پرداخت کردند. البته با اجرای این طرح شاهد افزایش دستمزدها در تمام پتروشیمی‌ها بودیم اما این تبعیض به وجود آمد در حالی که نباید چنین اتفاقی رخ می‌داد.

حیدری افزود: حال در این مورد هم پتروشیمی مانند بندر امام از ناحیه اجرای افزایش پاداش‌ها، دستمزد کارگران را به گونه مناسبی افزایش داده اما این اتفاق در پتروشیمی‌های که به هلدینگ خلیج‌فارس تعلق ندارند، به درستی اجرا نشده است.

در  حالی که این فعال کارگری از اعتراض تعدادی از کارگران واحد تعمیرات فناوران خبر می‌دهد، روابط عمومی این شرکت اخبار منتشر شده را تکذیب کرد.