دبیرکل خانه کارگر گفت: در نامه‌ای که به معاون اول رئیس جمهور نوشته شد، بر اجرای ماده ۱۲ قانون لایحه بودجه مبنی بر افزایش دریافتی همه مستمری‌بگیران تا ۲.۸میلیون تومان تاکید شده است.

به گزارش ایلنا، مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر همزمان با سی و نهمین سالگرد این واقعه در مقبره شهدای هفتاد و دو تن در بهشت زهرا(س)، با حضور دبیرکل و تعدادی از اعضای خانه کارگر برگزار شد.

در این مراسم «علیرضا محجوب» دبیرکل خانه کارگر با اشاره به نقش شهید بهشتی در تجدید حیات خانه کارگر گفت: خانه کارگر از قبل انقلاب وجود داشت، هر چند در مقطعی نام آن را به سازمان کارگران تغییر دادند. بعد از انقلاب ۵۷ شهید بهشتی تاکید کردند که این تشکل بار دیگر سازمان‌دهی شده و ادامه حیات پیدا کند.

وی ادامه داد: شهید بهشتی حساسیت ویژه‌ای به مسائل کارگری نشان می‌داد و در هر جلسه کارگری که از او دعوت به عمل می‌آمد، حضور می‌یافت. ما به واسطه تاکیدات شهید بهشتی بر تجدید حیات خانه کارگر و همچنین حساسیت ویژه ایشان نسبت به مسائل کارگری مدیون او هستیم و امیدواریم توفیق پیدا کنیم راه او و حزب جمهوری اسلامی را ادامه دهیم.

محجوب با بیان اینکه اگر اکنون شهید بهشتی زنده بود مزد و معیشت کارگران را به عنوان یک مطالبه مطرح و دنبال می‌کرد، گفت: ایشان اعتقاد و تاکید ویژه‌ای بر کار جمعی و تشکیلاتی داشت.

وی ادامه داد: درباره مسائل کارگری باید به بحث مزد و معیشت این قشر اشاره کنیم. امیدواریم با اجرای آخرین مصوبه شورای عالی کار در مورد دستمزد کارگران، دریافتی آنها به حداقل دو میلیون و ۸۰۰هزار تومان در ماه برسد و این افزایش باید در مورد مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هم لحاظ شود.

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به نگارش نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در این نامه که به اسحاق جهانگیری ارسال شد، خواسته‌ایم دولت ماده ۱۲ لایحه بودجه ۹۹ را اجرا کند. براساس این ماده قانونی، دریافتی هیچ‌کدام از مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی نباید کمتر از دو میلیون و ۸۰۰هزار تومان باشد.

وی ادامه داد: به نظر ما در حق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی کم‌لطفی شده است. اینکه دولت از منابع دیگر بودجه لازم برای افزایش حقوق مستمری‌بگیران دیگر صندوق‌های بازنشستگی را تامین کرده اما این اتفاق در مورد بازنشستگان کارگری نیفتاده، جای گله‌گذاری دارد.

محجوب با بیان اینکه انتظار می‌رود دولت برای رسیدن دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی به ۲.۸ میلیون تومان از سازمان تامین اجتماعی حمایت کند، گفت: اگر اکنون سازمان مشکل دارد، توقع داریم همان‌طور که بودجه افزایش حقوق مستمری‌بگیران دیگر صندوق‌ها تامین شده، این اتفاق درباره تامین اجتماعی هم بیفتد و لااقل دولت بخشی از بدهی خود به سازمان را برای افزایش دریافتی مستمری‌بگیران بدهد.