شهردار سانفرانسیسکو با انتقاد از دونالد ترامپ او را تروریست و دیکتاتور خطاب کرده و از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان که در صف اول مبارزه علیه رئیس‌جمهوری آمریکاست، قدردانی به عمل آورد. لاندن برید، شهردار سانفرانسیسکو شنبه در گفت‌وگو با ای‌بی‌سی۷ نیوز گفت: ما یک تروریست داریم؛ ما یک دیکتاتور داریم که این کشور را اداره می‌کند و نانسی پلوسی هر روز در صف مبارزه علیه این شخص قرار دارد. با این حال قصد ندارم برای آنچه رخ داده، بهانه‌ بیاورم. از زمان تعطیلی کسب و کارهای کوچک بر سر پاندمی کرونا و تلاش برای بقای آنها، فشارهای زیادی به جامعه آمریکا تحمیل شده است. در همین اوضاع، حضور نانسی پلوسی در یکی از آرایشگاه‌های سانفرانسیسکو از چشم رسانه‌ها دور نماند. آرایشگران از این اقدام رئیس مجلس نمایندگان خشمگین هستند و آن را نقض راهنمایی‌های ایمنی می‌دانند. پلوسی حتی از ماسک هم استفاده نکرد. شهردار سانفرانسیسکو گفت، او احساسات مردم را درک می‌کند اما این شهر با مسائل دیگری هم روبروست و بنابراین زمان حرکت رو به جلو است. او افزود: حرفم این است که نباید اجازه دهیم چنین مساله‌ای شهرمان را زیر و رو کند، آن هم در شرایطی که ما افرادی را داریم که بی‌خانمان هستند، مردمی را داریم که نمی‌توانند کسب و کارهایشان را باز کنند از جمله این سالن‌ها. من درک می‌کنم. این را فهمیده‌ام اما در نهایت، واقعا زمان آن است که رو به جلو حرکت کنیم. در همین حال، درگیری‌هایی میان فعالان جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» و معترضان مخالف آنها در لوییویل ایالت کنتاکی در روز دربی به وقوع پیوست. معترضان حامی پلیس که بسیاری از آنها مسلح بودند، حین این راهپیمایی اعتراضی زد و خوردهایی داشتند اما هیچکس از سلاح استفاده نکرده و تاکنون مصدومی گزارش نشده است. این راهپیمایی اعتراضی با حضور حدود ۲۰۰ عضو یک گروه میلیشیا سیاه‌پوست (NFAC)  برگزار شد که خود را یک جایگزین بسیار رادیکال‌تر برای جنبش بی‌ال‌ام (جان سیاه‌پوستان مهم است) توصیف می‌کند. آنها هم به نژادپرستی و خشونت پلیس اعتراض داشتند.

براساس گزارش‌ها، معترضان از دو طرف بر سر یکدیگر فریاد می‌زدند و زد و خوردهایی صورت گرفت. بسیاری از آنها مسلح بودند. صدها معترض مسلح در مرکز لوییویل در ایالت کنتاکی آمریکا رو در رو شدند. معترضان مسلح در سراسر شهر لوییویل راهپیمایی کردند.

این حامیان مسلح پلیس آمریکا که حدود ۲۵۰ تن بودند، تفنگ و هفت‌تیر به همراه داشتند. براساس وب‌سایت این گروه، آنها حامی دونالد ترامپ، پلیس، ارتش و حق حمل سلاح هستند. هیچ افسر پلیسی حین این درگیری‌ها حضور نداشت زیرا پلیس می‌گفت که قصد ندارد به تنش‌ها میان این معترضان دامن بزند. همزمان با این درگیری‌ها، اداره پلیس تراویس کانتی در ایالت تگزاس اعلام کرد، چندین قایق که در رژه حمایت از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا شرکت داشتند، در دریاچه تراویس غرق شدند. رویترز گزارش داده که، تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی از غرق شدن چندین قایق در آب حکایت دارند. طبق گزارش رسانه‌ها، دست‌کم سه قایق در جریان این رویداد غرق شده‌اند. براساس گزارش خدمات فوریت‌های پزشکی شهرستان آستین- تراویس، هیچکس در جریان این اتفاق آسیب ندید. به گفته برگزارکنندگان مراسم رژه قایق‌ها در دریاچه تراویس، بیش از ۲۶۰۰ تن شرکت داشتند. در همین حال، ویدیوی منتشر شده در توییتر نشان می‌دهد، قایق دیگری در یک رژه مشابه در دریاچه هاواسو در ایالت آریزونا آتش گرفت. براساس اعلام پلیس، برخی از قایق‌ها مملو از آب شده، برخی واژگون شده، برخی از کار افتاده و مسائل دیگری هم رخ داد. طبق تصاویری که در توییتر منتشر شده، قایق‌هایی حامل پرچم‌های ترامپ ۲۰۲۰ در آب‌های متلاطم دیده می‌شوند.