بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس پنجشنبه (چهاردهم شهریور ماه) گفت ترجیح می‌دهد بمیرد تا این‌که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برگزیت را به تأخیر بیندازد. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای جانسون هم‌زمان از نمایندگان مخالف دولت در پارلمان انگلیس خواسته از برگزاری انتخابات زودهنگام حمایت کنند. 

نمایندگان مجلس عوام انگلیس چهارشنبه شب (سیزدهم شهریور ماه) طرحی را به تصویب رساندند که از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق با این اتحادیه جلوگیری می‌کند.

این طرح جانسون را ملزم می‌کند یا با اتحادیه اروپا بر سر خروج از اتحادیه اروپا توافق کند و یا ضرب‌الاجل ۳۱ اکتبر (نهم آبان ماه) برای برگزیت را به تأخیر بیندازد.

جانسون که قبلاً گفته بود به‌دنبال آن است که به هر قیمتی، ولو بدون توافق با اتحادیه اروپا برگزیت را در روز ۳۱ اکتبر( نهم آبان ماه) محقق کند، تصویب این طرح در پارلمان را مخل مذاکراتش با بروکسل دانسته است. او چهارشنبه شب خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در روز ۱۵ اکتبر (23 مهر ماه) شد.

نخست‌وزیر انگلیس در یک سخنرانی در ایرلند شمالی گفت: ترجیح می‌دهم هنگام مبارزه بمیرم تا از اتحادیه اروپا بخواهم برگزیت را به تأخیر بیندازد. ما باید ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شویم.