سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از طرح هتل گران ملیا کیش که در ابتدای مرداد امسال به بهره‌برداری می‌رسد، در جریان روند پیشرفت این طرح عمرانی و گردشگری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌‌‌‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران در بازدید از طرح هتل گران ملیا کیش در مجاورت کلبه هور؛ بر حمایت‌‌های سازمان منطقه آزاد کیش جهت تسریع در روند پیشرفت این طرح ارزشمند تاکید کرد.

وی با بیان این که در سال «تولید، پشتیبانی‌‌ها و مانع زدایی‌ها»سازمان منطقه آزاد کیش از تمام سرمایه‌گذاران فعال در این منطقه حمایت می‌کند، گفت: با سرعت بخشیدن به پیشرفت این طرح عمرانی و گردشگری در آینده نزدیک شاهد تحولاتی در حوزه صنعت گردشگری این منطقه خواهیم بود.

مطالعات اولیه طرح هتل گران ملیا کیش از سال 95 در زمینی به مساحت 50 هزار مترمربع و با حجم ‌‌‌‌سرمایه‌گذاری بیش از 1500 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی آغاز شده است.

این هتل در 22 طبقه و دارای 256 اتاق و بیش از 600 تخت دارای  اتاق استاندارد، سوئیت رویال، سوئیت، مستر سوئیت و سوئیت میهمان ویژه است. در تزئینات داخلی این هتل بیشتر از نمادهای ایران باستان استفاده شده است. به عنوان مثال در ورودی این مجموعه از نماد تخت جمشید و ورودی لابی‌‌ها از دروازه ملل الگو برداری شده است. طراحی این هتل برگرفته از طرح بادگیرهای یزد و معماری اصیل ایرانی است. گفته می‌شود نصب لوستری با ارتقاع 8 متر در 4 متر و تمام از جنس کریستال، یکی از جاذبه‌‌های این هتل به شمار می‌رود. این مجموعه دارای 7 اتاق ماساژ، استخر و اتاق اسپا برای بانوان و آقایان و همچنین سالن همایش با گنجایش 800 تا 1000 نفر با 5 رستوران و دو کافی شاپ پیش بینی شده است. همچنین تمام تجهیزات به کار رفته در این هتل از استانداردهای بین‌المللی برخوردار است. برند ملیا در سراسر دنیا با 450 هتل از برند اسپانیایی با ۵ شاخه تشکیل شده که بالاترین سطح آن گران ملیا هست. از این برند 12 هتل در تمام دنیا وجود دارد و طرح هتل گران ملیا کیش از بهترین برند ملیا در این منطقه در حال ساخت است. با آغاز طرح هتل گران ملیا کیش بیش از 4 هزار نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به کار هستند و بعد از به بهره برداری رسیدن این طرح ارزشمند 1500 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

در حال حاضر با 200 قرارداد اجرایی و 60 نفری نیروی انسانی در کارگاه و 20 نفر نیروی اداری در این مجموعه مشغول به کار هستند.

لازم به ذکر است در این بازدید مصطفی خانزادی، معاون عمرانی و زیربنایی شورایعالی مناطق آزاد کشور و برخی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند.